Pondělí , 21. 04. 2025

Alexandra

Nejčastější problémy v těhotenství. Které to jsou a jak je řešit?

Nechcete mít na svém břiše navždy důkaz toho, že jste se stala matkou? Zvolte účinnou prevenci v podobě každodenního mazání mandlovým či slunečnicovým olejem. A proč byste měla do jídelníčku zahrnout otruby a lněná semínka?

18. 09. 2018

18. 09. 2018

Jaké mají budoucí maminky problémy v těhotenství?

Těhotenství je jedním z nejkrásnějších období v životě každé ženy, ovšem co si budeme nalhávat – není každý den posvícení. V důsledku hormonálních a tělesných změn totiž dochází k jistým komplikacím, které mnohdy nemile překvapí. Co všechno vás během čekání potomka může potkat a jak z této situace elegantně vybruslit?

Nadýmání a pocit, že jste snědla balón

Otravné nadýmání je v „jiném stavu“ naprosto běžným jevem, bohužel. Vlivem zvýšené hladiny ženského pohlavního hormonu progesteronu se totiž zpomalují trávicí procesy a ve střevech ochabuje hladká svalovina, což způsobuje plynatost. Svojí troškou do mlýna přispěje i zvětšující se děloha, která tlačí na střeva. Kudy z toho ven?

Řešením může být podávání léků s obsahem simetikonu. Důležitá je však i úprava běžných návyků a samotná skladba jídelníčku. Je třeba omezit cukry a těžké pokrmy. Vyhýbat byste se měla syceným nápojům a potravinám, jež nadýmají samy o sobě. Pěstujte také přiměřený pohyb, to napomáhá lepší pohyblivosti střev. Pokud si s výběrem vhodné aktivity nevíte rady, požádejte o radu svého ošetřujícího lékaře.

Zácpa? I s tou se lze snadno vypořádat

Dalším nechvalně známým „vedlejším účinkem“ gravidity bývá také zácpa. Co na ni platí? Kromě zmíněného pravidelného pohybu i konzumace vlákniny. Tu můžete čerpat třeba z celozrnného pečiva, otrub, lněných semínek a ovesných vloček. Vůbec nic nezkazíte ani tím, když si častěji dopřejete probiotika v podobě mléčných výrobků, jako jsou jogurty, kefíry a tvaroh. Odborníci jsou toho názoru, že k „prolomení ledů“ hodně přispěje i to, když každé ráno vypijete nalačno sklenici teplé vody s citronem.

Strie? Kapitola sama pro sebe

Pro mnoho z nás představují strie nejen kosmetický, ale i psychologický problém. Příčiny jejich vzniku jsou jasné – mechanické napětí plynoucí z toho, že se pokožka nadměrně napíná. Prsty v nich mají také hormonální změny – jako ve všem. Rozbouřená hladina steroidních hormonů totiž omezuje produkci kolagenu a elastinu, což snižuje pružnost pojivových tkání. Jako velice účinná prevence se jeví přírodní oleje. Přímo se nabízí třeba mandlový, jojobový, olivový a pozor, také slunečnicový. Jejich obsažené látky pronikají hluboko do pokožky a zlepšují její elasticitu. Hlavní pravidlo tedy zní? Mazat, mazat a zase jenom mazat! Pro jistotu i dvakrát denně…

K TÉMATU  Intimní partie bez podráždění. S touto metodou se zbavíte pupínků a zarostlých chloupků

A s jakou těhotenskou patálií se potýkáte vy? Napište nám o tom, společně s vámi můžeme najít řešení!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Přejí si vaše děti pod stromeček chlupatého mazlíčka? Než to definitivně zavrhnete, vezměte v potaz, že "psí terapie" může příznivě ovlivnit jejich zdraví, konkrétně případné alergie i obezitu dětí. Jak je to možné?
Držet si romantiku ve vztahu po několika letech je někdy jako udržovat květinu naživu – vyžaduje péči, čas a trochu humoru. Pokud si připadáte, že váš vztah uvadá, nezoufejte! Mám pro vás několik osvědčených tipů, jak znovu zažehnout jiskru a užít si společné chvíle naplno.
Vztahy jsou komplikovaná věc, o tom není sporu ani pochyb. Zatímco někdy to klape a všechno funguje „jako po másle”, jindy to může váznout. A právě mnohé neshody nebo rozcházející se názory mohou stát za vznikem nevěry.
Designové trendy v kuchyni upřednostňují praktičnost. Kuchyňské baterie i dřezy jsou jednoduché a čisté, a objevuje se matná barva, třeba přímo černá.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Jak poznat menopauzu? Otázka, kterou si po čtyřicítce začne klást mnoho žen. Menopauza, klimakterium či přechod, je přirozené období v životě každé ženy, kdy dochází útlumu funkce vaječníků a v důsledku toho k vymizení menstruace.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Obrovskou tragédii prožívá moderátorka Novy Petra Svoboda (41). Za tragických okolností přišla v neděli odpoledne o manžela. Manažer Ondřej Křivka (†39) utrpěl fatální nehodu na kole, srazil ho nepozorný řidič.
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.

Výběr článků

V dnešním poutavém článku na Dámské Lize zkoumáme magii Vánoc očima dětí. Jak dlouho trvá jejich víra v Ježíška, a co by rodiče měli vědět, aby tuto kouzelnou dobu pro své potomky co nejlépe utvořili? Přinášíme vám nejen pohled na to, do kolika let děti věří na Ježíška, ale také rady, jak tuto vánoční tradici zachovat a jaké situace by rodiče měli pečlivě sledovat. Podívejte se s námi na jedinečný svět Vánoc očima nejmladších!
Tchyně - žena, kterou si v životě rozhodně nevybíráme. A bohužel ne vždy ta, se kterou bychom na rodinné oslavě chtěli sedět poblíž. Nedej bože trávit společně dovolenou nebo dokonce bydlet ve stejném domě.
Ráda si dopřáváte relaxační koupel, kdy máte čas jenom sama pro sebe a nikdo vás neruší? Napustíte si vanu plnou horké vody, přidáte pěnu, ponoříte se do spousty bublin a zavřete oči. Tento prožitek si ale můžete ještě zpříjemnit. Navíc se krásně prohřejete a i v pošmourném počasí neztratíte dobrou náladu.

Nepřehlédněte

Pálení čarodějnic se tradičně slaví v noci ze 30. dubna na 1. května. To znamená, že i letos se čas oslav, opékání špekáčků a zapalování hranic blíží. Víte ale, kde se tento svátek vzal a jaká je jeho historie?
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek