Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Značné výkyvy teplot ubližují naší pokožce. Nejhůře je na tom pleť na obličeji. Tu totiž nezakrýváte ani v zimě, zatímco zbytek těla si hoví v teple. Věnujte péči o obličej v zimě dostatečnou pozornost. Můžete si dopřát i napařování. Ale všeho s mírou. Jak na to?
Napařování obličeje. Jak v zimě pečovat o pleť s pomocí parní lázně
zdroj: facebook

04. 02. 2020

Napařujte při stálé teplotě

Napařování pročistí a uvolní pleť na obličeji a má spoustu dalších pozitiv. Jen je třeba dodržet určitá pravidla, a to zvláště v zimě. Pokožku na obličeji, krku či dekoltu totiž může postihnout kuperóza jako následek velkého výkyvu teplot. Je to postižení drobných cév, které v důsledku prudkých teplotních změn ztrácí svoji pružnost. Pak začnou prosvítat kůží a stávají se viditelnými.

Dopřejte pokožce čas

Pokud vám nabídnou napářku jako začátek procedury v kosmetickém salonu, odmítněte. Zvlášť pokud jste právě přišla ze zimy. Žilky by mohly trpět a zvětšovat se. Lepší je uvolnit obličej tímto způsobem doma. Tam máte možnost nejprve pokožku aklimatizovat na vhodnou teplotu a pak napařit a zklidnit.

Mastnou pleť můžete napařovat dvakrát týdně, normální jednou týdně. Na suchou pleť aplikujte napářku jednou za dva týdny. Pokud již máte popraskané žilky, volte místo napařování jinou péči. Stejné to je, pokud trpíte projevy astma nebo srdečními potížemi.

Dejte pozor na horkou páru

Nejprve si dokonale odličte obličej. Připravte čistý ručník a mísu, nad kterou budete napařování provádět. Ostatní je velmi jednoduché. Do nádoby vsypte dané množství bylin, kápněte vybraný éterický olej a zalijte horkou vodou. Zamíchejte, z ručníku si udělejte kapuci, nakloňte se max. 30 cm nad nádobu a nechte působit bylinnou směs 10–15 minut. Mějte zavřené oči. Jestliže jste citlivější, skloňte hlavu zpočátku jen 45 cm nad nádobu, abyste se neopařila horkou párou. Jak bude směs vychládat, můžete se sklonit níž.

Péče po napaření

Máte otevřené póry, a to je vhodný čas pro příslušnou masku, která dočistí pleť, případně vytáhne černé tečky. Buď si takovou masku kupte nebo připravte předem doma z dostupných surovin. Například ze dvou lžic vody a dvou lžic sody. Nebo smíchejte bílek s několika kapkami citronové šťávy, či zahřejte lžíci medu se lžičkou mléka. Naneste štětečkem na pleť, přikryjte papírovým kapesníčkem nebo jemným plátnem a nechte působit 10 minut.

K TÉMATU  Jak vybrat tónovací krém na léto?

Na zralejší či suchou pleť naneste výživnou masku, která ji do hloubky vyživí. Po uplynutí příslušné doby ji smyjte a opláchněte obličej vlažnou vodou. Pro dokončení procedury použijte pleťovou vodu, vilínový nebo tea tree olej, či odvar z máty, řebříčku nebo bezového květu. Poté aplikujte hydratační krém. Alespoň hodinu zůstaňte doma a nechte pokožku odpočívat.

Co a jak na pleť během napařování působí

Na litr a půl vody, což je tak dobré množství na napářku, použijte dvě hrsti vybraných sušených bylin a 3 kapky éterického oleje. Kombinujte podle potřeby, typu a zralosti pleti.

  • Šalvěj pleť pročistí do hloubky a zpevní.
  • Levandule uklidňuje podrážděnou pokožku, působí protizánětlivě, zklidňuje, ulevuje od stresu a napětí.
  • Kombinace fenyklu, kopřivy a lipového květu pokožku čistí.
  • Pro hluboké čištění a podporu oběhu použijte kopřivu s rozmarýnem.
  • Pro suchou a citlivou pleť se hodí kontryhel, violka vonná nebo petržel.
  • Pro zralou pleť použijte květ černého bezu, pampelišky nebo červeného jetele.
  • Pro unavenou pleť zkombinujte heřmánek a rozmarýn.
  • Vhodnou přísadou jsou také éterické oleje.
  • Tea tree olej působí antibakteriálně, hydratuje, regeneruje a pomáhá zpevnit pokožku.
  • Olej ze sezamových semínek čistí póry a zpomaluje stárnutí pokožky.
  • Olej z granátového jablka pokožku změkčuje, ochraňuje, vyživuje a zpevňuje.
  • Bergamotový olej má antidepresivní účinky, uklidňuje, působí proti stresu.
  • Avokádový olej je po nahřátí vhodný pro uhrovitou pleť.
Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ženy v České republice otálejí s těhotenstvím stále častěji. Průměrný věk prvorodičky se zvyšuje a během několika posledních let překročil hranici třiceti let. Lékaři před tímto trendem pravidelně varují a upozorňují, že i na reprodukční kliniky vyráží ženy až v příliš vysokém věku.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
I ženy rády nosí trička. Lze je totiž kombinovat prakticky s jakýmkoliv kouskem oblečení. Hitem jsou bílá trička pod šaty na ramínka. Představíme vám trička pro ženy, které letos v létě můžete nosit všude.
Nový rok je tady a s ním přichází i nové začátky, cíle a předsevzetí. Pokud i vy nějaké pro rok 2022 máte a chcete jich dosáhnout, určitě jste už přemýšlela o tom, jak?!
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?
Také vás postihlo toto nepříjemné kožní onemocnění? Pak máte pravděpodobně problém sestavit si takový jídelníček, který by vám kožní potíže neprohluboval, ale naopak vám pomohl problémy zmírnit. Řešení ale existuje. Poznejte potraviny, které vám skutečně pomohou, i ty, které vám mohou ošklivě ublížit.
Letní nebe je plné záhad a tento týden není výjimkou. Připravte se na týdny, kdy nám planetární konstelace přinesou nejen výzvy, ale i příležitosti k růstu. Novoluní v charismatickém Lvu otevírá dveře k novým začátkům, zatímco retrográdní Merkur nás nutí k přehodnocení komunikace a plánů. Venuše poblíž hvězdy Regulus přináší do popředí otázky lásky a hodnot. Co nám hvězdy tento týden přichystaly? Ponořte se do našeho horoskopu a objevte, jak se připravit na astrální tanec, který ovlivní každé znamení zvěrokruhu.
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?

Výběr článků

Gabriela Partyšová, dlouholetá tvář TV Nova, se rozhodla po 27 letech změnit své profesní působiště. Známá moderátorka, která uváděla pořady jako "Život ve hvězdách" a "Snídaně s Novou", nyní přechází na pozici kreativní ředitelky Praha TV. Na nové stanici bude mít také příležitost moderovat vlastní pořad.
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!

Nepřehlédněte

Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek