Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Značné výkyvy teplot ubližují naší pokožce. Nejhůře je na tom pleť na obličeji. Tu totiž nezakrýváte ani v zimě, zatímco zbytek těla si hoví v teple. Věnujte péči o obličej v zimě dostatečnou pozornost. Můžete si dopřát i napařování. Ale všeho s mírou. Jak na to?
Napařování obličeje. Jak v zimě pečovat o pleť s pomocí parní lázně
zdroj: facebook

04. 02. 2020

Napařujte při stálé teplotě

Napařování pročistí a uvolní pleť na obličeji a má spoustu dalších pozitiv. Jen je třeba dodržet určitá pravidla, a to zvláště v zimě. Pokožku na obličeji, krku či dekoltu totiž může postihnout kuperóza jako následek velkého výkyvu teplot. Je to postižení drobných cév, které v důsledku prudkých teplotních změn ztrácí svoji pružnost. Pak začnou prosvítat kůží a stávají se viditelnými.

Dopřejte pokožce čas

Pokud vám nabídnou napářku jako začátek procedury v kosmetickém salonu, odmítněte. Zvlášť pokud jste právě přišla ze zimy. Žilky by mohly trpět a zvětšovat se. Lepší je uvolnit obličej tímto způsobem doma. Tam máte možnost nejprve pokožku aklimatizovat na vhodnou teplotu a pak napařit a zklidnit.

Mastnou pleť můžete napařovat dvakrát týdně, normální jednou týdně. Na suchou pleť aplikujte napářku jednou za dva týdny. Pokud již máte popraskané žilky, volte místo napařování jinou péči. Stejné to je, pokud trpíte projevy astma nebo srdečními potížemi.

Dejte pozor na horkou páru

Nejprve si dokonale odličte obličej. Připravte čistý ručník a mísu, nad kterou budete napařování provádět. Ostatní je velmi jednoduché. Do nádoby vsypte dané množství bylin, kápněte vybraný éterický olej a zalijte horkou vodou. Zamíchejte, z ručníku si udělejte kapuci, nakloňte se max. 30 cm nad nádobu a nechte působit bylinnou směs 10–15 minut. Mějte zavřené oči. Jestliže jste citlivější, skloňte hlavu zpočátku jen 45 cm nad nádobu, abyste se neopařila horkou párou. Jak bude směs vychládat, můžete se sklonit níž.

Péče po napaření

Máte otevřené póry, a to je vhodný čas pro příslušnou masku, která dočistí pleť, případně vytáhne černé tečky. Buď si takovou masku kupte nebo připravte předem doma z dostupných surovin. Například ze dvou lžic vody a dvou lžic sody. Nebo smíchejte bílek s několika kapkami citronové šťávy, či zahřejte lžíci medu se lžičkou mléka. Naneste štětečkem na pleť, přikryjte papírovým kapesníčkem nebo jemným plátnem a nechte působit 10 minut.

K TÉMATU  Jaká bude móda a co pofrčí letos v létě? Jsou tu trendy pro rok 2020

Na zralejší či suchou pleť naneste výživnou masku, která ji do hloubky vyživí. Po uplynutí příslušné doby ji smyjte a opláchněte obličej vlažnou vodou. Pro dokončení procedury použijte pleťovou vodu, vilínový nebo tea tree olej, či odvar z máty, řebříčku nebo bezového květu. Poté aplikujte hydratační krém. Alespoň hodinu zůstaňte doma a nechte pokožku odpočívat.

Co a jak na pleť během napařování působí

Na litr a půl vody, což je tak dobré množství na napářku, použijte dvě hrsti vybraných sušených bylin a 3 kapky éterického oleje. Kombinujte podle potřeby, typu a zralosti pleti.

  • Šalvěj pleť pročistí do hloubky a zpevní.
  • Levandule uklidňuje podrážděnou pokožku, působí protizánětlivě, zklidňuje, ulevuje od stresu a napětí.
  • Kombinace fenyklu, kopřivy a lipového květu pokožku čistí.
  • Pro hluboké čištění a podporu oběhu použijte kopřivu s rozmarýnem.
  • Pro suchou a citlivou pleť se hodí kontryhel, violka vonná nebo petržel.
  • Pro zralou pleť použijte květ černého bezu, pampelišky nebo červeného jetele.
  • Pro unavenou pleť zkombinujte heřmánek a rozmarýn.
  • Vhodnou přísadou jsou také éterické oleje.
  • Tea tree olej působí antibakteriálně, hydratuje, regeneruje a pomáhá zpevnit pokožku.
  • Olej ze sezamových semínek čistí póry a zpomaluje stárnutí pokožky.
  • Olej z granátového jablka pokožku změkčuje, ochraňuje, vyživuje a zpevňuje.
  • Bergamotový olej má antidepresivní účinky, uklidňuje, působí proti stresu.
  • Avokádový olej je po nahřátí vhodný pro uhrovitou pleť.
Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Našli jste byt, podepsali nájemní smlouvu, zaplatili nájem. Gratulujeme, nyní jste připraveni nastěhovat se do svého prvního bytu.
Lidé se scházejí i rozcházejí z různých důvodů. Někteří se neshodnou v plánech ohledně budoucnosti, jiní se potýkají s nevěrou nebo vyhořením vztahu o sobě samém. Někdy ale dojde v partnerství k takovému soumraku, že možnost rozchodu lítá ve vzduchu. Kdy je jasné, že je odchod od sebe tím nejlepším řešením?
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
Déšť, sníh, mráz, vítr venku. Doma studená ložnice, přetopený pokoj. Pleti tak náhlé výkyvy rozhodně neprospívají. Pleti výkyvy počasí neprospívají a právě v zimě je hydratace ještě důležitější, než v letních měsících. Jak to a které krémy použít?
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.

Výběr článků

Police nebo knihovny se dají koupit, ale dost možná toužíte po nějakém originálu, který se tvarem přizpůsobí vaší myšlence. Nebojte se experimentovat a inspirujte se nevšedními poličkami, které jsou vedle své účelnosti samy o sobě stylovým doplňkem interiéru. Za vším tady ale stojí nejdůležitější prvek, kterým je milované dřevo.
Kůže je krásná na pohled, na omak, a dokonce i nádherně voní. Problém je v tom, že kvůli ní umírají zvířata. Už brzy ale může být kůže všude kolem nás, a to ve svých alternativních a ekologických podobách. Znáte je všechny?
Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?

Nepřehlédněte

Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek