Středa , 15. 01. 2025

Alice

Jak zvládnout letní problémy močových cest bez antibiotik?

Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Zánět močových cest
Vyhněte se zánětu močových cest přírodní cestou!

Čísla jsou neúprosná. Infekce močových cest je 30x častější u žen než u mužů a minimálně jednou za život postihne 60 % dam, přičemž čtvrtina s nimi bojuje opakovaně. Lékaři mluví o recidivě, pokud se infekce objeví dvakrát za šest měsíců či třikrát do roka. Zánět močových cest vzniká přemnožením bakterií při snížené imunitě a k jeho nastartování stačí málo. Třeba sezení na studené zemi, pobyt v klimatizovaných prostorách nebo mokré plavky.

Zánětům močových cest předcházejte

S ohledem na to, o jak nepříjemné a mnohdy bolestivé potíže se jedná, je rozhodně lepší se jim vyhnout. K tomu pomohou jednoduchá pravidla. Mezi ně patří dodržování pitného režimu, pravidelné návštěvy toalety, bavlněné spodní prádlo či pravidelná a správná hygiena intimních partií. Pomůže také pestrá strava bohatá na vitaminy a konzumace kysaných mléčných výrobků s probiotickými bakteriemi a laktobacily. V rizikovém období si také dopřejte každodenní přísun brusinek. Ideální jsou například Naturevia Mega Brusinky se zlatobýlem, které obsahují koncentrovaný brusinkový extrakt Cran-Max s klinicky prokázanými účinky. Výtažek má garantovaný vysoký obsah proanthokyanidinů (PAC), které brání uchycení a množení škodlivých bakterií v močovém měchýři. Zlatobýl pak podporuje tvorbu moči a vypláchnutí volných bakterií z močových cest. Přípravek můžete užívat i v případě, že vám lékař předepíše antibiotika.

První pomoc z přírody

Pokud se přes veškerou snahu a prevenci problémy dostaví, rozhodně nespoléhejte na to, že samy odezní. Bez jakékoliv pomoci by se váš stav mohl rychle zhoršit. Než však poběžíte k lékaři, můžete zkusit samoléčbu, která je mnohdy dostačující. V takovém případě však volte přípravky, které kombinují více složek, a to D-manózu a brusinky. Toto spojení je ideální a velmi prospěšné. Společnými silami totiž brání v přilnutí bakterií E.coli na sliznici močových cest. D-manóza působí rychle, brusinky naopak dlouhodobě, a to až 16 hodin. Zvolíte-li přípravek Naturevia UroPerfect Manózu Rapid, tak ten kromě silné dvojky obsahuje ještě zlatobýl, který pomůže nebezpečné bakterie z těla vyplavit a tím zabránit jejich množení. Obsažený vitamin D navíc podpoří váš imunitní systém. Tento přípravek bez barviv, cukru i umělých sladidel je v praktických sáčcích, jejichž obsah stačí smíchat s trochou vody a vypít. Úleva by pak měla přijít brzy.

K TÉMATU  Jsme to, co jíme. Kdy a jak nás strava ovlivňuje?

Dobré rady lékařů

Jsou to právě odborníci v bílých pláštích, kteří doporučují problémům s močovými cestami předcházet, jak to jen jde. V rámci moderních trendů terapie pak stále častěji u svých pacientů volí tzv. antiadhezivní terapii, která využívá protipřilnavého efektu brusinek a manózy, jelikož časté užívání antibiotik v případě opakujících se problémů může totiž vést k resistenci. Tato terapie je zcela bezpečná, velmi účinná a na rozdíl od antibiotik nepoškozuje střevní mikrobiom. Otálet s návštěvou lékaře byste neměli, pokud se i přes všechnu snahu váš stav nelepší a obtíže se stupňují, nebo přetrvávají déle než týden. Je totiž možné, že problém je už natolik „rozjetý“, že se bez antibiotik prostě neobejdete. Ovšem než na ně dojde, měli byste udělat vše pro to, aby byla až tou poslední volbou. Vsaďte proto raději na prevenci a mějte vždy u sebe osvědčené pomocníky, abyste mohli včas zakročit. 

Zdroj: www.naturevia.cz

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.
Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Skalka je ta část zahrady, se kterou si vyhrajete nejvíc. Tento prvek zahradní architektury napodobuje přirozenou skalní kompozici. Je na vás, kolik prostoru skalce dáte a jak velké kameny zvolíte. Stejně tak, jaké rostliny nebo přímo stromky zde zasadíte. Udělejte si ji podle svého!
Nadměrné pocení se týká mnohých z nás, a to zdaleka nejenom v létě. Jde o onemocnění zvané hyperhidróza a údajně jí trpí 4 % světové populace. Jak se proti ní dá bojovat a je vůbec léčitelná?
Patříte mezi vášnivé hokejové nebo fotbalové fanoušky? Doteď jste chodili fandit v dresu, ale teď byste rádi nějakou změnu? Vyzkoušejte trička s potiskem. Zvolit si můžete nejen barvu trička, ale vytvořit si můžete i vlastní design.
Moderní doba si žádá neustálý vývoj v péči o pleť a každá moderní žena pravidelně sleduje nejnovější trendy v oblasti kosmetiky. Je ultrazvuková špachtle vážně takový zázrak, který představuje revoluci v péči o pleť, nebo se z ní stane jen lapač prachu na dně nočního stolku?
Běhouny zažívají renesanci. Přispěla k tomu móda na provázkové, plošně tkaně koberce. Plní dekorativní i praktickou funkci - v kuchyni, v předsíni, na terase. Koberce jsou však mnohem širší kategorií výrobků. V současné době je možné zakoupit jak tradiční pogumované metrážové koberce do předsíně, tak elegantní koberce do stylové pracovny nebo obývacího pokoje. Zde je přehled udržitelných a estetických modelů.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Designový doplněk nebo praktický zařizovací předmět. To všechno mohou plnit designová zrcadla. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů. Trocha inspirace k zařizování domova.

Výběr článků

Jestli pracujete denně s počítačem, zřejmě je vám jasné, o čem je řeč. Při dlouhodobé neměnné pozici ruky se pak často objevuje její bolest. Ruka vás může pálit, mravenčit nebo v ní ztrácíte citlivost. To vše lze shrnout pod označení syndrom karpálního tunelu.
Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Máte potíže s vysokým cholesterolem? Trápí vás kožní vyrážky nebo ekzémy? S tím vám může pomoci strava, která je sice bez barvy, ale to jí na účinnosti vůbec neubírá. Co si tedy servírovat pravidelně?

Nepřehlédněte

Věděli jste, že oblečení může dost závažně poškodit zdraví? Možná si vybíráte oblečení jenom podle barvy, střihu nebo materiálu, ale ne vždycky jsou to ta správná kritéria. Někdy je dobré se zajímat i o to, zdali neobsahuje toxické látky.
Zjistěte, jak a kde začít s houbařením, jaké vybavení je nezbytné pro úspěšný sběr, a naučte se správné techniky sběru, abyste chránili přírodní prostředí. Přinášíme praktické rady pro začátečníky i pokročilé, díky kterým si můžete užít bohatou úrodu a příjemně strávené chvíle v lesích České republiky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek