Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Tchyně aneb jak si ji vychovat, aby vám zobala z ruky

Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
tchyně
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. (zdroj foto: www.stuff.co.nz)

29. 04. 2021

Tchýně – chovejte se k ní s respektem a laskavostí a zapojte svého manžela, zvláště pokud dojde ke konfliktu.

Když ji vidíte, začněte myslet pozitivně

Když se chystáte vidět svou tchyní, zapojte pozitivní myšlení. Zapněte svou přátelskost a laskavost, i když vám připadá trochu vynucená. Pokud k situaci přistoupíte z pozitivního hlediska, může to dopadnout lépe, než jste čekala. Například, když jedete k ní domů, usmívejte se v autě při jízdě a vymýšlejte pěkné věci, o kterých si spolu budete povídat. Když ji uvidíte, usměje se, pozdravte ji a projevte jí úctu, náklonnost a vřelost – i když to tak zrovna necítíte.

Vyptávejte se své tchýně na to, co ji baví

Stejně jako vy, i vaší tchyni záleží na osobě, kterou jste si vzali, a vy jste součástí jejího života prostřednictvím svého manžela. Věnujte jí nějaký čas otázkami o jejím životě. Projevte zájem o to, kdo vaše tchyně je a co dělá. Zeptejte se jí na její aktivity a hovořte o věcech, které jí připadají zajímavé (i když to podle vás budou úplné blbosti). Jakmile začnete klást otázky, začnete se cítit více propojeni.

  • Požádejte o recept na dort, který ona upeče a který máte rádi.
  • Zeptejte se jí, jak našla rovnováhu mezi prací a výchovou dětí.
  • Zeptejte se jí na nejrůznějších věcí, které jí umožňují mluvit o sobě.
  • Dobrým způsobem, jak se spojit, je zeptat se jí na dětství vašeho manžela.
  • Pokud potřebujete pomoc, požádejte svého manžela, aby vám poradil, na co všechno se jí můžete zeptat.

Zdvořile jí odpovídejte

Chovejte se ke své tchyni s respektem a ohleduplností, protože je součástí vaší rodiny. I když je to někdy obtížné, snažte se reagovat zdvořile a laskavě. Být zdvořilá není to samé jako snášet obtížné interakce, jde o nereagování negativně nebo zraňujícím způsobem. Vaše tchyně to jistě ocení.

K TÉMATU  Nová studie šokuje: muži mají z nevěry výčitky svědomí, zatímco ženy jsou díky ní šťastnější! Co útočí na naši psychiku?

Nekritizujte ji před svým manželem

Není fér stavět svého manžela mezi sebe a vaši tchyni. Pokud žijete se svou tchyní pod jednou střechou, snažte se komunikovat pozitivním způsobem, i když s tím nesouhlasíte nebo spolu nevycházíte. V případě potřeby požádejte svého manžela o pomoc.

Buďte se svým manželem za jedno

Ukažte své tchyni, že vy a váš manžel jste spojeni jako partneři a rodiče. Když mluvíte se svou tchyní, mluvte s ní dohromady. Když budete mít svého manžela po boku, pomůže vám to. I když váš manžel zůstane mezi vámi a jeho matkou neutrální, může být prospěšné mít ho tam.

Tchýně vám kazí děti?

Někteří prarodiče dávají vnoučatům lahůdky a cukry, což může pomoci budovat pozitivní vztah s vašimi dětmi. I když vám to vadí, připomeňte si, že pro vaše děti je důležité mít vztah se svou babičkou a z dlouhodobého hlediska to neovlivní jejich zdraví.

  • Pokud vyzvednete své děti z domu babičky a jsou rozdivočené nebo nespí, pamatujte, že se to nestává každý den. Nechte svoji tchyni je trochu rozmazlit.
  • Pokud se jí to vymknou z rukou (například extravagantními dárky), jemně s ní promluvte. Můžete se na ni obrátit se svým manželem jako morální podporou.
  • Možná budete muset svým dětem připomenout, že dům jejich babičky je někde jinde. To, co se tam stane, se nemusí se nutně dít doma.

Pamatujte, že potíže nemusí být osobní. Může být obtížné orientovat se v rodinných vztazích, zvláště pokud si je váš manžel se svou matkou blízký. Pamatujte ale, že to není soutěž. Zatímco si váš manžel nevybral svou matku, vybral si vás jako manželku.

Hold, tchyně tady ale byly, jsou a budou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Kroužky pro děti jsou fajn, ale dítě se potřebuje i nudit nebo být s rodinou. Střídání koníčků je také v pořádku

Protivná a útočná tchyně umí život značně znepříjemnit. Máme návod, jak vyzrát i na tu nejmrzutější

Sebeobětování a jak s ním zatočit? Vždyť přece nemusíte dělat všechno!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ve věku 95 let nás opustila uznávaná spisovatelka a scenáristka Hermína Franková, známá především díky svému dílu "Dívka na koštěti". Informaci o jejím úmrtí zveřejnil Český PEN klub. Pohřeb proběhne 19. června 2024 ve 13.20 v Malé obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích. Franková zanechala významný otisk v české literatuře a filmové tvorbě.
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Pokud sledujete televizní pořady, pak jistě znáte reklamní spot, ve kterém se hádá, jestli daný člověk trpí lupy nebo seboreou. V obou případech mluvíme o problémech, které umí člověka potrápit. A v obou případech mluvíme o potíži, která se projevuje svěděním pokožky hlavy. Že vás taky svědění pokožky trápí? Pak je načase zjistit, jestli je vaším problémem právě seborea nebo klasické lupy.
Láká vás půvab francouzského venkova nebo upřednostňujete moderní či retro design? Naučte se poznávat styly nábytku a sladit ho v jednotném tónu.
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
Podívejte se na nápadité úpravy ulic ve Francii a New Yorku. Některé z nich jsou skutečně vtipné, přestože pouliční malby často balancují na hraně zákona. Co myslíte, je to zpestření nebo nevkus?
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Úplněk s námi pěkně zamává. Ale všechno špatné, pro něco dobré. To víme všechny. V úterý tak bude třeba vypustit páru. Večer se můžete dostat do pohody vodní terapií. Před čím se ještě v úterý chránit?
Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.
Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.

Výběr článků

Chcete žít zdravě a v souladu se zdravým životním stylem, a přitom vás každý den čeká směna v kanceláři? Nezoufejte. I tady se dá všechno vyladit tak, abyste se nemusely o své tělo obávat. Zaměřte se na detaily, které vám pomohou udržovat se v dobré kondici i během pracovního dne.
Půdní prostory nemusí sloužit jen k uskladnění harampádí. V půdní vestavbě může vzniknout vysněný podkrovní byt, který vám bude každý závidět. Hlavními charakteristikami jsou samosebou šikmé stropy, přiznané dřevěné trámy a zvláštní osobité kouzlo, jaké klasické byty nemají.
Zdravotní stav princezny Kate je předmětem každodenního zájmu. Již několik měsíců statečně bojuje s rakovinou, což vyvolává obavy nejen mezi jejími blízkými, ale i veřejností. Nedávno se ukázalo, že léčba nepokračuje podle očekávání a princezna Kate trpí závažnými vedlejšími účinky chemoterapie.

Nepřehlédněte

Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Už se vám někdy do uší dostala voda? Měli jste škytavku nebo vás nesnesitelně bolela hlava? Určitě ano. Naše babičky si s těmito věcmi vždy dokázaly hravě poradit. Naučme se to jako ony!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek