Zdá se, že se zloději poslední dobou spokojí s čím dál tím menší kořistí. Škoda, kterou zloději způsobí vniknutím do bytu nebo domu a poničením vybavení bytu při krádeži často přesahuje hodnotu uloupených věcí. I když může být více způsobů, jak se k někomu domů vloupat, například balkon, dveře na terasu, či francouzské okno, nejčastější cestou zlodějů jsou stále vchodové dveře do bytu.
Se staršími typy zámků si zloději dokážou poradit pomocí univerzálního vyklepávacího klíče a nezanechat za sebou žádné stopy, dokonce za sebou umí i zamknout. Majitel bytu se pak o vloupání dozví až podle škod, které vzniknou uvnitř bytu. Takové nenásilné vniknutí bohužel není neobvyklé.
Často používané přídavné systémy jako zámky navíc nebo závory nejsou ideálním řešením. Většina lupičů si s takovými systémy poradí za pár minut. Další nevýhodou těchto přídavných systémů je způsob jejich instalace. Když se totiž do dveří montují, často dochází k provrtání obvodových latí rámu dveří a tím se obvodové latě zeslabí a zjednodušují přístup nezvaným návštěvníkům dovnitř.
Zloději jsou čím dál tím vynalézavější, tak se musí neustále zlepšovat i bezpečností systémy dveří. Existuje 5 bezpečnostních tříd dveří. Třídy se liší např. počtem jistících bodů, které kotví dveře do zárubně či podlahy. Nejlépe se před zloději uchráníte dveřmi alespoň ve III. bezpečnostní třídě. Další šikovnou vychytávkou jsou protipožární dveře. Protipožární dveře můžou zpomalit šíření požáru, konkrétně mu zabránit v šíření na 30 až 60 minut.
Detailnější popis a návod, jak si správné dveře vybrat najdete u firmy s dlouholetou tradicí, odborníků na bezpečnostní dveře firmy Adlo.