Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Mýty v péči o pleť, kterým dodnes ženy věří. Možná mezi ně patříte i vy

O pleť pečuje téměř každá žena. Ačkoli se trendy i postupy mění, panují v rámci tohoto tématu mnohé mýty, kterým nevěřily jen naše babičky, ale i mnohé z nás. A dodnes jim bezmezně věříme. Které to podle odborníků na kosmetiku jsou?
Mýty v péči o pleť, kterým ženy dodnes věří. Možná i vy
zdroj: 123RF.com

Denní používání řasenky ničí řasy a způsobuje jejich vypadávání

Mezi mýty patří např. tvrzení, že řasenka způsobuje vypadávání řas nebo řasy poškozuje. Podle odborníků je pravda taková, že řasenka by řasy měla chránit a vyživovat je.

Co řasám škodí, je nedostatečné nebo nešetrné odlíčení. Jde o případ, kdy řasy příliš drhnete a tím je polámete. Nedostatečné odlíčení se řadí mezi nejčastější problém v péči o řasy. Pokud se stane, že zpozorujete, že vám po používání nějaké řasenky řasy nadměrně vypadávají, než je jejich pravidelný cyklus, je možné, že máte na produkt alergii, případně na některou z obsažených složek. Pak ji samozřejmě vyměňte.

Peeling je pro citlivou pleť absolutně nevhodný

Peeling neboli exfoliace obecně pleti prospívá, a to i v případě citlivé pleti. Dochází při něm k odstraňování odumřelých buněk z povrchu pokožky. Pokud jde o šetrné odstraňování odumřelých buněk, pak jej používaly a používají pravidelně i japonky, které jsou proslulé svou jemnou a bezchybnou pletí.

Pokud vlastníte citlivou pleť, pak byste jen měly zvolit šetrnější variantu a zapomenout na klasický mechanický peeling (to je ten se zrníčky). Sáhněte naopak po enzymatickém peelingu. Jiný způsob zvolte i při samotném používání. Peelingem pleť nemasírujte ani jakkoli nedřete. Jen ho naneste, nechte působit jako pleťovou masku, a potom jemně opláchněte.

V případě citlivé pleti nejsou určitě dobré ani domácí peelingy. Hrozí tam nevhodné dávkování, špatné pH nebo i možná kontaminace při jejich výrobě. Zavítáte-li do obchodu s kosmetikou, ptejte se po peelingu pro citlivou pleť. V obchodech se porozhlížejte přímo po peelingu pro citlivou pleť.

Opalovací krém nepotřebujete, když je pod mrakem nebo v zimě

Tady už snad většina žen ví, že mraky sice sluneční svit nepropustí, ale UV záření ano. A tak je jedno, zda je jaro, léto, podzim nebo zima. Je to zkrátka celoročně. Proč se chránit? UVA paprsky pronikají hluboko do kůže a mohou způsobovat nejen vrásky, ale i vznik nádorů. Pak jsou tu UVB paprsky, ty mohou za spáleniny a vyrážky na kůži.

K TÉMATU  Pleťové masky zajistí nejlepší letní péči o pokožku. Máme pro vás pár tipů

Pozor. Je třeba si uvědomit, že tyto paprsky pronikají i skrz bavlněné oděvy. A tak je nutné se mazat i pod oblečením. To už dělá jen málokdo. Zima je v tomhle ohledu ještě větší nepřítel, neboť například na horách je intenzita slunečního záření ještě vyšší než v nížinách.

Tip: Pokud vlastníte make-up s ochranným faktorem, je dobré si přečíst, zda vás skutečně ochrání proti UVA paprskům.

Tak co, věřily jste nebo ne?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Skvělá Ilona Csáková završila své Tornero tour 2024 energickým koncertem v Ládví. Nostalgie, hit za hitem, ale vizuální stránka nečekaně zklamala. Co všechno se na koncertu odehrálo?
Váháte nad výběrem postele? Inspirujte se v naší galerii. Spokojený spánek je pro naše tělo velmi důležitý!
Když se pleťové póry ucpou nečistotami a přebytečným kožním mazem, začnou se černé tečky objevovat rychleji než houby po dešti. Co na ně platí? Zapomeňte na drahou kosmetiku, pár účinných zbraní máte doma! A ke všemu jsou za hubičku…
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Už jste někdy zkoušeli vydržet co nejdéle bez mrknutí? Předpokládáme, že tento úkol je pro mnohé velmi obtížný, protože udržet oči bez mrknutí není jen tak. Prozradíme vám skutečné důvody toho, proč člověk mrká.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.

Výběr článků

Nevědomost, nešťastná náhoda, strach i slabost pro druhého – to všechno hraje roli, když se necháme kýmkoli jakkoli zneužít. Často na to přijdeme, až když už je pozdě. Většinou si s sebou následně životem neseme psychické břemeno, kterého se jen těžko zbavujeme.
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Vpravo, vlevo nebo raději zůstat, kde jsem? Umíte se jasně rozhodovat, kudy se v životě vydat? Nebo občas tápete a zvažujete? Jak se naučit rozlišovat vlastní cestu a naslouchat svému srdci?

Nepřehlédněte

Věcí, které máme doma a jsou potenciálně životu nebezpečné, je bezpočet. Od různých chemikálií v koupelně až po ostré rohy nábytku. A jakmile si pořídíte malé dítě ukáže se, že vlastně celý váš dům je jedno velké nebezpečí.
Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek