Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

V čem je kruhový trénink lepší než klasická posilovna? Vyzkoušeli jsme a zjišťovali v terénu!

Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.
Kruhové trénink
zdroj: 123RF.com

06. 11. 2018

Vcházím do malé tělocvičny a prohlížím si stanoviště, na kterých se za pár minut budu potit. Těším se. Nemám ráda posilovnu, ale mít pevné svaly je potřeba, abych byla fit a nebolela mne záda. Tady, pod dohledem trenéra a dalších patnácti spolubojovníků, na tom mohu zapracovat. Nejsem tady poprvé, tak vím, co mě čeká. Bude to zábava.

Co je to kruháč?

Svým složením jde o silově vytrvalostní trénink, a zvyšuje jak vaši fyzickou kondici a tepovou frekvenci, tak i rychlost a výbušnost,“ popisuje trenér Štěpán Ginzel. „Je poskládaný tak, aby vyhovoval jak rekreačním sportovcům, kteří si chtějí užít maximální zátěže, tak i profesionálům pro zlepšování jejich kondice.“

Jak trénink vypadá?

Každý trénink je sestaven jako nový a každý je tedy originál bez náznaku stereotypního cvičení. Proto mě to baví. Ať přijdu kdykoli, vždycky je to nové. A také se používají nevšední cvičební pomůcky, jako jsou pneumatiky z automobilů a traktorů, zátěžové vesty, odporové gumy a expandery, medicinbaly atd. Není to procházka růžovou zahradou, ale když chcete být lepší, tohle je cesta.

Dřepy, výpady a skoky

Píšťalka nás posílá na rozcvičení, kde běháme, pak se protáhneme a sledujeme trenéra, který nám předvádí správné provedení cviků. Ten už potom spustí playlist motivační hudby, a rozjíždíme první ze tří kol cvičení. Na každém stanovišti jsme stanovenou dobu, pár vteřin oddechneme a přesouváme se na další stanoviště. Těch je celkem patnáct.

Pro koho to je?

Pro všechny, co chtějí posílit fyzičku a zpevnit svalstvo. Na rozdíl od klasické posilovny, kruhový trénink probíhá ve vysoké intenzitě provádění cviků. Není vhodný pro kardiaky, astmatiky a lidi se zdravotními potížemi vůbec. Posilovna, pokud máte tréninkový plán, je cíleně zaměřená pouze na to, co potřebujete vy. Kruháč je zaměřený obecně na komplexní posílení těla. Na druhou stranu vás parta dalších motivuje a trénink pak víc i baví. Hodina cvičení uteče razdva. Navíc vám někdo celou dobu říká, co máte dělat, takže u toho není potřeba přemýšlet. Jak osvěžující!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Co mají společného ovesné vločky, fenykl, anýz, mrkev a hnědá rýže? Možná víc, než byste řekly. Tihle spasitelé vám totiž hodí záchranné lano, když se „výroba“ mateřského mléka ocitne v pořádné krizi!
I přímotopy jdou s dobou. Ta si žádá úsporné a efektivní přístroje, které nebude třeba schovávat do skříní, ale naopak vystavovat na obdiv členům domácnosti i návštěvám.
Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?
Trendem poslední doby, zejména mezi mladými lidmi na různých sociálních platformách, je pojem zvaný body count. Možná už jste o něm slyšeli, možná vás úplně minul. Co to ten body count vlastně je? Proč se najednou tolik řeší? A co o nás vypovídá?
Jedni je milují pro jejich klasický vzhled a charakteristické prošívání, které lze poznat hned na první pohled, jiní pro ně zase mají slabost, neboť se od konkurence odlišují trvalostí, komfortem a různorodými střihy, mezi nimiž si každý ctitel džínů snadno najde něco pro sebe. O jakých kalhotách je zde řeč?
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
Legenda české hudební scény Michal David spojil síly se světovými hvězdami a jeho ikonická píseň Pár přátel dostala nový život. Nová verze s názvem Oh What a Dream We Had se stala hymnou charitativní organizace Prevent Cancer Foundation a upozorňuje na problematiku rakoviny. Na nahrávce se podíleli umělci jako Lara Fabian, Billy Idol nebo Lauri Ylönen z The Rasmus. Projekt zároveň vzdává hold zpěvákově zesnulé dceři Michaele.
Máte ráda kvalitní obuv? Hledáte boty, které vydrží a můžete si je vzít do práce stejně jako do přírody? Pak zkuste vybrat z nové kolekce SOREL. Doporučujeme. Věřte, že budete nepřehlédnutelné.
Spousta lidí si čas od času zpříjemní potemnělé večery tím, že zapálí vonné svíčky. Patříte k nim i vy? V tom případě je dobré se seznámit s riziky, které tato záliba přináší. Čemu všemu jdete naproti s každým zažehnutým plamínkem?
Martin Dejdar, tvář české televize, filmu i divadla, dnes slaví 60. narozeniny. Herec, který propůjčil hlas Bartu Simpsonovi a proslavil se jako Ozzák v sitcomu Comeback, má za sebou bohatou kariéru plnou ikonických rolí. Co všechno během let dokázal?

Výběr článků

Předvánoční koučink na téma nejen sebelásky a sebehodnoty očima Nely a spousta změn.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.

Nepřehlédněte

Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Čeká vás v příštím roce stěhování do nového nebo jen plánujete rozsáhlou rekonstrukci vašeho stávajícího bydlení? V takovém případě by vás mohlo zajímat, jaké budou interiérové trendy pro rok 2023. Pojďte se alespoň na některé z nich s námi podívat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek