1. Barcelona
Barcelona, čtvrť El Raval, ulice La Rambla – právě pro ni je typická nezměrná hustota zlodějů a násilníků, kteří čekají na své oběti. Tomuto místu se při návštěvě Barcelony rozhodně vyhněte. Nechoďte do temných uliček nebo na opuštěná místa. Nenechávejte své cennosti bez dozoru a hlavně se tvařte, že nejste turista – to je nejlepší prevence krádeží.
2. Řím a Vatikán
Řím je svou kriminalitou proslulý, Římané se však brání, že v Neapoli jsou krádeže ještě častější. Pokud se na věc podíváme z pohledu přepočtu krádeží na počet obyvatel, je ale prokazatelně nejhorším semeništěm zločinnosti Vatikán. Kapesní zloději jednoduše využívají hojného množství turistů, kteří destinaci navštěvují. Vatikán jakožto sídlo hlavy katolické církve v nich zřejmě moc respektu nebudí.
3. Praha
Kdo by to byl řekl, že naše krásná stověžatá matička Praha je třetí evropskou metropolí na žebříčku měst, kde turistům hrozí okradení. Zloději tvoří kapsářské gangy, které se soustředí hlavně na oblast Václavského a Staroměstského náměstí. Zvýšené opatrnosti dbejte hlavně v tlačenicích a nepodceňujte ani malé děti.
4. Londýn
Londýn se „pyšní“ nejen celkovou mírou kriminality a násilných činů, ale hlavně organizovanými kapsářskými skupinami. Každý rok krádeže stoupají o několik procent, jak uvádějí statistiky londýnské policie, která si založila specializovanou hlídku pochůzkářů zaměřenou na kapesní krádeže. Během letních olympijských her v roce 2012 místní policie dokonce vytvořila speciální schéma hlídek s označením „projekt pavoučí síť“.
TIP: Pokud se vám přece jen přihodilo neštěstí a byly vám odcizeny osobní věci, nevěšte hlavu a vyberte si například krásnou novou dámskou peněženku na Zalandu.
5. Nejhorší kriminální místo světa
Nejhůře na světě, co se týče kriminality, je na tom město San Pedro Sula v Hondurasu, kde nevládnou pouze kapsáři, ale hlavně gangy všeho druhu. Přestřelky v ulicích jsou tam na denním pořádku. Ročně v této oblasti zemře násilnou smrtí průměrně 1 200 lidí.