Portsea v Austrálii je malé městečko, které se nachází na samé špičce poloostrova, který svírá obrovský Port Phillip Bay, tedy záliv pod Melbourne. Dům stojí v oblasti luxusních rezidencí a poskytuje dokonalý výhled na vodní hladinu až do dálky. FGR Architects projekt nazvali podle jeho adresy na Wildcoast Road a stvořili přímo ukázkový minimalismus. Čistota a jednoduchost je hlavním artiklem 30 dlouhé a 11 metrů široké budovy.
Unikátní typologie zvednuté půdy umožnila, aby stál jednopodlažní dům na hřebeni a šestimetrový konzolový nos přesahuje ven. Pod ním je vjezd do garáže až pro tři vozy vedle sebe. Budovu stabilizuje centrální jádrový modul. Interiér je přitom propojen v jeden veliký celek a přestože nepostrádá možnost oddělit ložnici, žádné dveře tu nehledejte.
Vzdušný prostor a lineární čistota
Přesně to byl také záměr. Ředitel FGR Architects, Feras Raffoul, o projektu Wildcoast prohlásil, že bylo záměrem, aby dům umožňoval naprosté soukromí, ale zároveň maximalizoval potenciál neuvěřitelných výhledů na pláž Portsea. V domě si tak lze užívat pocit naprosté propojenosti, kdy je možné přehlédnout z jedné strany na druhou.
Uvnitř domu panuje čistá atmosféra a pohodlí. Sedací obývací část je cháněna před sluncem v centrálním modulu a její bezrámová skleněná stěna vytváří dokonalou průhlednost ven na zelený trávník, pláž a vodní plochu Port Phillip Bay. Soukromý prostor skrývá tři ložnice a dvě koupelny. Celá tato nadčasová elegance zabírá 340 m².
Luxusní kuchyň a nekonečný výhled
Ostrůvek v kuchyni je vyroben z 5 m dlouhého texturovaného vápence, obklopeného tmavými skříňkami a prominentním černým tapwarem. Podlaha je vyrobena ze světlého dřeva. Celá kuchyň je zaplavena přirozeným světlem a poskytuje výhled na bazén a pláž pomocí skrz bezrámové skleněné panely, které na šířku zabírají 22,5 m. Po celé délce domu se tak můžete kochat výhledem na pobřeží a zároveň si vychutnat večerní jídlo nebo ranní kávu. Pro ochranu před severním světlem jsou také instalovány automatické žaluzie.
Koupelny jsou postaveny tak, aby napodobovaly vnější prvky a vytvářely iluzi sprchování ve vnějším prostředí. Velká střešní okna propouštějí velkorysé množství slunce a vytvářejí tak přirozenou a organickou atmosféru, kterou opět doplňují tmavé prvky interiéru. Co říkáte, není to nádhera?