Když přijdou mrazy, na hlavu nasadíme čepice a když to jde, schováme se do tepla. Trochu si postěžujeme na to, co se děje s našim účesem, znejistíme z vypálených lyžařských brýlí, a když je třeba, zčervenalé tváře poupravíme zeleným korektorem. Nic z toho ale není třeba absolvovat. Prevence “zimních zranění krásy” je snadnější, než byste čekaly. Ať už se chytáte na zimní dovolenou, nebo jenom na procházku zasněženou krajinou, máme pro vás pár tipů, jak si dobrodružství užít bez újmy.
Líčka jako obrázek
Zimou nejvíce trpí ty části těla, které jsou jí vystavené přímo – tváře a rty, okolí očí i nos. Mráz vysušuje a zimní sluníčko je překvapivě silnější, než to letní. Zvláště pokud máte citlivou pleť, může to být pěkně bolestivý zážitek.
Klíčem k zimní kráse je hydratace a ochrana. Co budete potřebovat?
- Sluneční brýle a opalovací krém s vysokým faktorem se hodí i jako ochrana před nechtěně vypáleným lemem čepice.
- S hydratací už to je větší umění. Jestli si nechcete obličej pokrýt “slabou vrstvou ledu”, zapomeňte na lehké hydratační přípravky a v chladných dnech sáhněte po těžších, mastnějších krémech. Ty pokožku vyživují a chrání před vysušováním mrazem, větrem i suchým vzduchem ve vytopených místnostech.
- Posezení u krbu unavenou pleť často dorazí. Nejen na běžkách tak platí, že kdo maže, ten jede.
Ani s mastnou pletí nemáte vyhráno!
Ani majitelky mastné pleti nemají vyhráno, jen se jejich problém schovává pod čepicí. Pokud vám každou zimu naskáčou pupínky na čele, zásobte se hloubkově čistící kosmetikou a čepice perte co nejčastěji to jde. V boji vám pomůžou jemné přírodní materiály nebo látky s příměsí stříbra.
„V zimě doporučuji zahrnout do péče o pleť i peeling. Pokožka bývá v těchto dnech sušší a peeling jí pomáhá urychlit regeneraci a zbavuje povadlého vzhledu, “ radí Barbora Opletalová z módního e-shopu vemzu.cz.
Vlasy bez kompromisů
Jak vypadají vaše vlasy v zimě? Elektrizují, mastí se, cuchají se do nerozčesatelných chuchvalců a lámou? Ani jeden z problémů není neřešitelný. Klíčem je správně nakombinovat zdravý rozum, přírodní a vědecký přístup.
Při rozčepýřených, elektrizujících vlasech je rozumné se vyhnout všem syntetickým hřebenům a čepicím. Kartáče ze dřeva a kančích štětin z vlasů vyčešou drobné částečky prachu a dodají jim správný náboj. Ten ostatně zařídí ionizující fény a žehličky. Jemné a poletující vlasy můžete zkrotit i kosmetikou – zatížit použitím masky s přírodními silikony nebo uhladit lakem na vlasy.
Pozor na rozpuštěné vlasy
Vlasy se obvykle nejvíce cuchají v místech, kde se dotýkají oblečení. Pokud vaší touhou nejsou přírodní dready, nedovolte rozpuštěným vlasům, aby se třely o límec vlněného kabátu nebo šátku. A když už na cuchance dojde, rozhodně s nimi nebojujte “na sucho”. Při mytí je pořádně nakrmte kondicionérem nebo maskou a nahrubo pročesejte prsty. Hřeben přijde na řadu až naposled.
Čepice? Z kašmíru!
U čepice nedělejte kompromisy a sáhněte po kašmíru. Tenhle materiál je tak jemný, že vám vlasy nepocuchá – a zároveň jim umožní dýchat a budou se tak méně mastit.
Tip redakce: Velký výběr přírodních produktů na vlasy najdete na e-shopu vemzu.cz.
Autor: red