Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Vynikající krémové kostky. Nepečený dezert pro každou situaci

Jistě to znáte. Telefonát o tom, že za pár desítek minut se u vás zastaví někdo z rodiny nebo z přátel. Pokud o svou domácnost pečujete pravidelně, nemusíte se bát nepořádku. A tak jedinou starostí bude, čím je pohostit?
krémové kostky

V takovém případě je jasnou volbou tento nepečený dezert, který vznikne během chvíle, bez nutnosti zapínat troubu. Krémové kostky musí okouzlit každou návštěvu.

Jaké ingredience budete potřebovat?

V jednoduchosti je krása. To platí i o tomto receptu. Seznam ingrediencí jenom potvrzuje, že příprava nepečeného dezertu není nijak náročná. Stačí mít po ruce:

  • 500 g suchých sušenek bez krému
  • 2 balení vanilkového pudinku
  • 4 lžíce cukru
  • 500 ml smetany ke šlehání
  • 200 g tmavé čokolády
  • 2 lžíce másla

Začínáme krémem

Jelikož jde o nepečený dezert, není třeba chystat těsto a tak můžeme rovnou přijít na přípravu samotného krému. Jeho základem bude smetana ke šlehání. Dejte ji do mísy, vezměte kuchyňský mixér a na vysokou rychlost šlehejte. Jakmile začne houstnout, tak k ní přidejte také cukr, pudinkový prášek, zpomalte otáčky a pokračujte v tvorbě krému. Mixujte do doby, dokud nevznikne pevná konzistence.

Jdeme vrstvit

Krém je hotov a tak se můžeme pustit do vrstvení. Základem je vrstva sušenek, vyskládaných do plechu, jedna vedle druhé. Tyto sušenky tvoří základ místo těsta. Poté se pomažou jednou polovinou ušlehaného krému. Na něho přijde druhá vrstva sušenek. Na ně přijde opět krém, tentokrát jeho druhá polovina. Krém se vyhladí do roviny a vyskládá se na něho další vrstva sušenek, která je už finální.

Poleva na závěr

Finále přípravy je snadné. Ve vodní lázni stačí pomalu rozpustit čokoládu, vmíchat k ní povolené máslo a tuto směs nalít a rozetřít na horní vrstvu sušenek. Pokud máte čas, nechte nepečený dezert chvíli chladnout v lednici. Potom vyndejte, nakrájejte a krémové kostky můžete servírovat svým hostům. Ty zaujme nejenom chuť, ale když se budou ptát na recept, tak i jednoduchá a rychlá příprava.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nepečený vanilkový dort je rychlovkou, kterou uspokojíte i náročnou a nečekanou návštěvu

K TÉMATU  Domácí marináda povýší grilování na opravdový gurmánský zážitek

Skvělý nepečený dort ze sušenek. Tahle dobrota vyžaduje jen minimum ingrediencí i času na přípravu

0.0/5
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Zdroje článku:
sdílet
tisknout
Zdroje článku:
Mohlo by Vás zajímat

Témata pro vás

Mohlo by Vás zajímat

Výběr receptů

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek