Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Nasbírejte fialky. Ne pro ozdobu vaší domácnosti, ale na výrobu tohoto léčivého sirupu

Fialky jsou nejenom krásné, ale také voňavé rostliny. Málokdo však ví, že mají ještě třetí klad. Jde o květiny, které mají léčivé vlastnosti.
fialky
Vyrobte si z fialek zdravotně prospěšný sirup. Pomůže vám s řadou nepříjemností. (zdroj foto: images.google.com)

A protože se dnes k unikátům přírodní medicíny vracíme stále více, je dobré připomenout, jak nám může být prospěšný léčivý sirup z fialek. Naučíme vás, jak si takový sirup vyrobit a řekneme si, jaké zdravotní přínosy fialky mají.

K čemu všemu bude sirup z fialek vhodný?

Než se podíváme na postup správné přípravy, zmapujeme to, na co všechno ho budete moci použít. Výčet pozitiv je skutečně bohatý. Pomáhá při kašli, dokáže vás zbavit hlenů, ale prospěje i ve chvíli, kdy vás trápí potíže s hlasivkami.

fialky
Fialky jsou krásné, voňavé a zdravé rostliny. (zdroj foto: pixabay.com)

Dále nelze zapomenout na pozitivní vliv v případě jak revmatických bolestí, tak bolestí břicha. A to včetně nepříjemných křečí. Umí však řešit i bolesti hlavy, včetně migrén.

TIP: Zajímají vás zdravotní přínosy a způsoby využití dalších bylinek?

Je také blahodárným přírodním lékem ve chvíli, kdy potřebujete řešit různé otoky, bez ohledu na důvody, proč vznikly. Hodí se také na ošetření vaší kůže, pokud s ní máte problémy. Kladem je i pozitivní vliv na vaše vlasy, kdy vás umí fialkový sirup zbavit také lupů. Opomíjet nelze i vaši psychiku, které prospěje více, než jakékoliv chemické léky.

Co budete potřebovat na přípravu?

Pokud vás zaujalo to, jak prospěšné mohou být fialky, je na místě začít jejich sílu aktivně využívat. Stačí, když si připravíte tento jednoduchý sirup. Připravte si:

  • 3 hrsti fialek
  • 1 litr vody
  • 3 lžičky kyseliny citronové
  • 1 kg cukru

Jak na to?

Jak vidíte, unikátní léčivý sirup vznikne jenom ze 4 ingrediencí, kde to jsou hlavně fialky, které tvoří důležitý základ. Postup přípravy je velmi snadný. Všechny ingredience dejte do vody a do hrnce a začněte vařit. Takto vařte na mírném, ohni asi 15 minut. Poté důkladně přefiltrujte a směs přelijte do jiného hrnce.

K TÉMATU  Jak se vyléčit bez pomocí prášků? Pomůže nejen správná životospráva

Tu dejte znovu na sporák a znovu ji začněte vařit. Tentokrát asi 30 minut, dokud nebude mít požadovanou konzistenci. V tu chvíli jste hotovy. Nechte vychladnout, potom přelijte do uzavíratelných sklenic a unikátní přírodní lék je hotov.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Netvarovat ani nestříhat! Pokojové květiny vyžadují v zimě jinou péči. Co dělat, aby měly ideální podmínky a mohly jste se z nich těšit?

Imunitní systém: dýně, bylinky, domácí sirupy a další naše tipy, které podpoří vaše tělo na podzim

0.0/5
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Zdroje článku:
sdílet
tisknout
Zdroje článku:
Mohlo by Vás zajímat

Témata pro vás

Mohlo by Vás zajímat

Výběr receptů

0.0/5

20 minut + 1 hodina tuhnutí v lednici

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek