Domů » Recepty » Zdravý životní styl: recept na pečenou dýni s kozím sýrem a pekanovými ořechy. Pochutnáte si!
recept pečená dýně s kozím sýrem
Recepty

Zdravý životní styl: recept na pečenou dýni s kozím sýrem a pekanovými ořechy. Pochutnáte si!

Chcete si po novém roce trochu odlehčit v rámci stravování? Co si naservírovat dýňovou pochoutku? Jednu bychom pro vás měli. Zkuste náš recept.

Budete potřebovat:

  • dýně Hokkaido
  • čerstvý kozí sýr
  • hrst pekanových ořechů (VitaNut)
  • 4 snítky tymiánu
  • lžíce medu
  • olivový olej
  • listy mangoldu
recept pečená dýně s kozím sýrem
Recept: pečená dýně s kozím sýrem a pekanovými ořechy

Postup:

Dýni umyjte, zbavte semínek a nakrájejte na asi centimetr silné dílky. Rozmístěte je v jedné vrstvě na plech s pečicím papírem, důkladně zakápněte olivovým olejem, osolte, přidejte tymián a dejte péct do trouby rozpálené na 200 °C.

Pečte do změknutí, ale aby dýně byla stále ještě na skus. Na posledních 5 minut pečení přidejte nakrájený kozí sýr. Vyjměte z trouby, pokapejte trochou medu a smíchejte s nakrájenými listy mangoldu. Na konec posypte pekanovými ořechy.

Dobrou chuť!

Máte i nějaké vlastní vychytané recepty z dýně? Napište nám je do komentáře nebo do redakce.

štítky
data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Michaela Čapková

Jsem věčná optimistka, která každý den prožívá, jako by byl poslední. Překážky, se kterými se potkávám na mé životní cestě, jsou jasným ukazatelem, že jdu správně. Jsem si vědoma toho, že život je hra, ve které nejde o to, kam dojdeme, ale prožít každou jeho minutu v přítomnosti. A ať nás potká jakákoli lekce, jsme vždycky připraveni ji zvládnout. Přesto není předem dané, jestli to nakonec dokážeme.

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář

Pin It on Pinterest