Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Koktejly, které nejsou pro žádné slečinky

Piňa colada a Cosmopolitan jsou koktejly pro dámičky, avšak velmi zrádné. Když jich vypijete několik, koledujete si o kocovinu tak jako tak. Co takhle zkusit něco nového?

Podívejte se na koktejly, které vám roztočí hlavu i mysl, jakmile zjistíte, co všechno obsahují. Které to jsou?

Death in The Afternoon

Ernest Hemingway si v tomto nápoji doslova liboval. Sám ho prý dokonce vymyslel. A jak zní recept? Nalijte štamprli absintu do šampusky a dolijte ledově vychlazeným sektem. Ihned vypijte a dle doporučení samotného literárního velikána zopakujte třikrát až pětkrát. Bolehlav zaručen. 

Sazerac

Do nízké oblé sklenice nalijte 4 cl koňaku, přidejte 1 cl cukrového sirupu a tři 1 cl střiky absintu. Ale pozor, ještě jsme neskončili. Vše dovršte dvěma střiky po 1 cl  Peychaud’s bitters, speciálního hořkého likéru a 1 cl obyčejného hořkého likéru. Podává se bez ledu se spirálkou z citrónové kůry. Tohle rozhodně není drink pro ženy, které mají raději sladší záležitosti.

Zombie

Už sám název napovídá, jak pravděpodobně budete po pár skleničkách tohoto koktejlu vypadat. Skládá se totiž ze 3 cl zlatého rumu, 3 cl světlého a 3 cl tmavého rumu a také ze 3 cl Bacardi nebo jiného silného rumu,3 cl meruňkové či třešňové brandy osvěžené trochou citrónové šťávy a 3 cl pomerančového džusu. Nechybí ani kapka džusu z exotického ovoce. Bude-li vám připadat, že je v drinku málo alkoholu, přidejte ještě 1 cl grenadiny. Zombie patří mezi long drinky a tak s každým koktejlem do sebe dostanete víc než dva panáky alkoholu a každá znalá žena ví, že alkohol v kombinaci s jakýmkoliv džusem je téměř vražedný. Protože je však koktejl hořko-sladký, pije se téměř sám. 

Long Island Ice Tea

Směs 1, 5 cl vodky, 1, 5 cl ginu, 1, 5 cl bílého rumu, 1, 5 cl tequilly a stejného množství triple sektu je skutečně vražedná. A nevytrhne to ani 2, 5 cl citrónové šťávy, střik Coca-Coly a trocha cukrového sirupu. Long Island Ice Tea rozhodně není pro žádné začátečnice, už jeden či dva koktejly nás mohou dostat do pořádné ráže a dovede nás až k těžkému ránu. 

K TÉMATU  Stravovací návyky podle Blake Lively: 80 % disciplíny, 20 % potěšení

B52

Základem je kávový likér zvaný Kahlúa a to v množství 3 cl. Do něj přidáte 2 cl Baileys a 3 cl absintu nebo vysokoprocentního rumu. Dodržte přesně tento postup, aby v panákové sklenici byly patrné všechny tři vrstvy. Při dodržení tohoto postupu se totiž jednotlivé nápoje nepromísí. Než se však na koktejl vrhnete, připravte si k ruce brčko. Právě jím ho totiž budete pít. Těsně před konzumací zapalte a brčkem na jeden lok co nejrychleji vypijte. Proč? Hrozí, že se popálíte. 

Negroni

Tento sladký koktejl z italského Trevisa může na první pohled vzbuzovat svěžest a lehkost, podobně jako slavný Aperol Spritz. Zdání však klame. Skládá se totiž z jednoho dílu ginu, jednoho dílu sladkého vermutu a jednoho dílu Campari. Italové ho považují za aperitiv, a proto si většinou dopřejí jen jednu skleničku. Moc dobře totiž vědí, že jeden či dva koktejly navíc už mohou znamenat značný společenský problém. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Mojito vás osvěží během parných letních dnů. Připravte si nealkoholický koktejl jako od profíka

Pití alkoholu prý zlepšuje zdraví. Kde je správná míra a jak se pozná, že už patříte do skupiny alkoholik

0.0/5
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Zdroje článku:
sdílet
tisknout
Zdroje článku:
Mohlo by Vás zajímat

Témata pro vás

Mohlo by Vás zajímat

Výběr receptů

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek