Domů » Zábava » Domácí broskvový ice tea. Připravte si dokonalé osvěžení
zdroj: youtube
Recepty Videa Zábava

Domácí broskvový ice tea. Připravte si dokonalé osvěžení

Vychlazený ledový čaj je osvěžující vzpruha během letních dnů. Zkuste podle receptu vlastní ice tea z čerstvých broskví a oslaďte si ho podle vašeho gusta. Tím vyloučíte obavu z přeslazených nápojů, které se prodávají v obchodech. Ideální nápoj pro pohoštění návštěvy.

Co budete potřebovat

  • 4 broskve, nakrájené na středně velké kousky
  • 2 šálky cukru (500 g)
  • 3-4 čajové sáčky
  • 1,25 litru vody
  • nastrouhaná kůrka citronu (dle volby)

Postup

Na velkou pánev přidejte broskve, půl litru vody, cukr a citrónovou kůru. Postavte na mírný plamen, přikryjte a vařte, dokud broskvová kůrka za 15 až 20 minut neztmavne. S masherem rozmačkejte broskve a pokračujte v míchání dalších 10 minut. Směs broskví protáhněte sítkem a zbylé pevné látky odstraňte.

Dejte vařit 1,25 litu vody, přidejte do ní čajové sáčky a nechte je louhovat přímo na plameni 10 až 15 minut. Pak čajové sáčky odstraňte. Přidejte čaj do džbánu, zamíchejte broskvový sirup, postupně přidávejte vodu. Dobře promíchejte.

Ochutnejte a ujistěte se, že vám vyhovuje sladkost vašeho ice tea, a případně přidejte vodu nebo naopak cukr, podle vašich preferencí. Nechte chladit až do úplného vychladnutí. Před podáváním míchejte a do sklenic vložte led. Můžete ozdobit mátou a čerstvými broskvovými řezy.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: