Sobota , 27. 04. 2024

Jaroslav

Vysoké japonské lívanečky ze sněhového těsta

Lívance nejsou pro našince nic nového. Nicméně i tento „obyčejný“ recept lze připravit netradičně a velkolepě si pochutnat. Lívanečky připravené podle tohoto japonského receptu jsou nadýchané jako obláček, a stejně tak i chutnají.
japonské lívanečky
Tyhle lívanečky nejsou žádná tintítka. Teplem krásně nabydou.

I když ani naše lívance nejsou žádná tintítka, japonské lívanečky jsou opravdovými „tlouštíky“ mezi lívanci. Piškotové těsto se i přes tloušťku jednotlivých kousků pěkně prohřeje, takže se nemusíte obávat je udělat opravdu poctivé.

TIP: Japonské lívanečky lze jíst jen tak bez ničeho, ale nejlépe si je vychutnáte s pořádnou dávkou javorového nebo jiného sirupu a kousku másla, které se na nich rozpustí. Výborné jsou ale i s džemem nebo povidly.

lívance
Už se vám sbíhají sliny? Protože nám ano.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nadýchané špaldové lívance s vanilkou a jahodami

Špaldové palačinky s agávovým sirupem a borůvkovým tvarohem

Japonské lívanečky

porce
g / porce
Ingredience:
  • 250
    250
    g
    hladké mouky
  • 125
    125
    ml
    plnotučného mléka
  • 2
    2
    lžíce
    třtinového cukru
  • 2
    2
    lžíce
    másla
  • 2
    2
    g
    jedlé sody
  • 5
    5
    g
    kypřicího prášku
  • pár kapek citronové šťávy
  • 3
    3
    vejce M
  • špetka soli
  • 1
    1
    lžička
    vanilkového extraktu
  • tuk na smažení

Postup:

  1. Do větší misky si nalijeme mléko, které jsme ponechali nějakou dobu při pokojové teplotě. K němu přidáme pár kapek vanilkového extraktu, citronovou šťávu a třtinový cukr. Ingredience promícháme metličkou.

  2. Máslo si necháme povolit při pokojové teplotě nebo ho trochu prohřejeme v mikrovlnné troubě. Vejce si rozklepneme a oddělíme od sebe žloutky a bílky. Jeden žloutek poté společně máslem přidáme do misky a opět promícháme. Zbývající dva žloutky už nebudeme potřebovat.

  3. Mouku si prosejeme a následně ji promísíme s jedlou sodou a kypřicím práškem. Přidáme do misky a metličkou promícháme.

  4. Elektrickým šlehačem si vypracuje ze špetky soli a všech tří bílků tuhý sníh. Ten poté vařečkou opatrně zapracujeme do těsta tak, aby zůstalo pěkně nadýchané.

  5. Trochu tuku (může to být kokosový olej nebo ghí) si nalijeme na pánev a pírkem ho rozetřeme po celém povrchu. Pokud máte lívanečník, můžete lívance připravit v něm. Naběračkou nebo větší lžící nabíráme těsto a vytváříme jednotlivé lívance. Průměr lívanců je na vás, ale myslete na to, aby se vám dobře obracely.

  6. Lívance osmahneme asi 5 až 7 minut z jedné strany a poté asi 4 minuty z druhé strany. Výsledný lívaneček by měl být z obou stran dozlatova, zatímco střed bude ještě trochu rosolovitý, nicméně uvnitř hotový. Japonské lívanečky teplem krásně nabydou a budou nadýchané, jako obláček.

0.0/5
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
jednoduché recept
asijská kuchyně
jednoduché recept
asijská kuchyně
Zdroje článku:
sdílet
tisknout
Zdroje článku:
Mohlo by Vás zajímat

Témata pro vás

Mohlo by Vás zajímat

Výběr receptů

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek