Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Výbavička pro miminko. Na co byste měly myslet?

25. 09. 2017

Přemýšlíte, kdy začít zařizovat dětský pokoj a kupovat výbavičku? Máte obavy, že začnete moc pozdě, či naopak „blázníte“ moc brzo? Všude je tolik věcí a vy máte obavy, že koupíte plno zbytečností? Poradíme vám, kdy začít, co koupit, na čem se dá šetřit a na čem rozhodně ne.  Nejvhodnější je začít po ukončení třetího měsíce těhotenství. V tuto dobu se totiž výrazně sníží riziko spontánního potratu.

Dětský pokojíček

  1. V prvních měsících miminko nepotřebuje vlastní místnost. Nejdůležitější je, aby vás měl nablízku. Proto postačí vyhrazený prostor v pokoji, nejlépe ve vaší ložnici.
  2. Místnost by měla být klidná, dobře větratelná, okna by ale neměla směřovat do silnice či jiného hlučného nebo prašného prostředí. Na okno dejte žaluzie nebo barevný závěs, aby sluníčko či světla aut nerušily spánek vašeho pokladu.
  3. Vhodným pomocníkem při péči o miminko je decentní osvětlení, např. lampička. V noci vám umožní postarat se o miminko. Jeho neoslní a tudíž se neprobere ze spánku.
  4. Zařizujete-li pokojík, volte teplé a jemné barvy. Pokud ho budete natírat, nezapomeňte to udělat v dostatečném předstihu před příchodem z porodnice. Určitě nechcete, aby váš drobeček dýchal výpary z barev.
  5. Pokud jsou další členové domácnosti zvyklí doma kouřit, budou si muset najít jiné místo. A nebo úplně přestat, pokud nechtějí „vonět“ miminku po nikotinu.

Přebalovací pult

  1. Oceníte ho jako skvělého pomocníka nejen při přebalování, ale i oblékání. Vyvýšené okraje zamezují přepadnutí ven a díky snadno omyvatelnému povrchu vám nebude vadit, když z vašeho miminka něco vyjde. I tak je vhodné dát pod něj jednorázovou přebalovací podložku. Většina má kolečka, abyste je mohla snadno přemístit.
  2. Oblečení, kosmetiku a další nezbytnosti mějte po ruce. Od přebalovacího pultu, kde držením miminka rukou zabraňujete jeho vypadnutí, byste měly dosáhnout na vše potřebné. Pokud např. skříně s oblečením máte daleko, dejte si k pultu (či do něj) hlavní kusy oblečení. Na přebalovací plochu nikdy nedávejte věci, které jsou nehygienické či jinak nebezpečné (např. nůžky).
K TÉMATU  Zpět do práce s miminkem. Je to normální nebo jste špatná matka? Nenechte se stresovat svým okolím a jděte do toho. Jak začít?

Koš na pleny

  1. Špinavá plínka není nic hezkého ani příjemného. Proto mějte v blízkosti přebalovacího pultu vyhrazený uzavíratelný koš (stačí obyčejný na odpadky), do kterého je budete vyhazovat. Nejlepší je našlapovací, protože se k němu nemusíte shýbat. Zápachu linoucího se z plínky se můžete zbavit tak, že ji zabalíte do obyčejného mikrotenového sáčku.
  2. Můžete si koupit i speciální koše na plínky. Jsou konstruované tak, že při vhazování dovnitř se plínka sama zabalí do antibakteriální fólie. Nevýhodou je cena – za samotný koš zaplatíte cca 1300 korun, za kazetu s fólii zhruba 200 korun (dle údajů výrobce postačí na 180 plen). V každém případě bude vše hygienické a váš byt stále voňavý.

Postýlka

Dřevěná kolébka či proutěný koš jsou sice krásné, ale postačí jen pro pár prvních měsíců. Proto doporučujeme koupit rovnou postýlku. Výběru věnujte velkou pozornost. Zkontrolujte kvalitu a bezpečnost zpracování, aby se miminko nezranilo třeba o ostrou hranu nebo vyčnívající hřebík. Myslete na to, že v postýlce stráví spoustu času a bude mu sloužit i několik let. Z toho důvodu chtějte takovou, která má polohovatelný rošt. Jakmile totiž miminko začne sedět či stát, je nutné posunout rošt níž, aby nevypadlo.

Ještě jedna rada: Tělíčko má ležet v rovné poloze, proto není vhodné mu dávat pod hlavičku polštář. Také není dobré v prvních týdnech a měsících dávat do postýlky hračky či jiné potenciálně nebezpečné předměty.

Autor: red

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ztráta blízkého člověka je jednou z nejbolestivějších životních zkušeností. Bezprostředně po úmrtí vámi může zmítat zmatek, chaos a šok. Nebudete tomu věřit. Přichází velký žal a truchlení. Je možné se s tím vůbec vyrovnat? A jak? Co přesně dělat a kdy?
Designové trendy v kuchyni upřednostňují praktičnost. Kuchyňské baterie i dřezy jsou jednoduché a čisté, a objevuje se matná barva, třeba přímo černá.
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Letos jsou tomu 2 roky, co jsem já, jako matka, přišla o svého syna. Vyrovnat se s touto ztrátou není možné. Kvůli cizí chybě přišel o život talentovaný mladý člověk. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy psychické pomoci, ale toto jediné mi pomáhá: otevřeně o tom mluvit.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Známe to i z dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu. Synek bohatého obchodníka je vypasený tlouštík, zatímco děti z chudých poměrů jsou hubené. Takhle to bylo během historie lidstva prostě pravidlem. To se ale teď poprvé obrací. Děti bohatých jsou štíhlejší, zatímco ty z chudých rodin častěji tloustnou.
Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Geneviève Grad, francouzská herečka a nezapomenutelná dcera četníka ze Saint-Tropez, zemřela ve věku 80 let po dlouhém boji s rakovinou. Široké veřejnosti se vryla do paměti jako Nicole Cruchot v prvních třech dílech slavné série s Louisem de Funèsem. Svou kariéru začínala jako baletka, aby se později stala ikonou francouzské kinematografie 60. let.

Výběr článků

Čekáte na to, až špinavé hrnky od kávy, které se hromadí ve dřezu, umyje váš partner? Jestli nechcete čelit riziku rozchodu i úzkostným pocitům beznaděje, raději to vezměte do vlastních rukou. V sázce je až příliš mnoho!
Výrazná změna zasáhla do české hudební scény, když zpěvák, hudebník a skladatel David Koller oznámil svůj odchod ze skupiny Lucie. Informaci potvrdil i jeho manažer Tomáš Staněk, ačkoliv zatím zůstává tajemstvím, co přesně stojí za touto změnou.
Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.

Nepřehlédněte

Máte chuť oživit nebo nějak upravit starší džíny z vašeho šatníku? Žádný problém! Podívejte se, co všechno lze s džínovinou udělat a jak skvělý je výsledek.
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek