Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Nela v koučinku: Druhá schůzka s koučkou a moje chyby

Jak probíhá druhý koučink z pohledu klienta? Co uvízne v hlavě po druhém koučování a s čím konkrétně aktuálně Nele Marcela Hlaváčková pomáhá? Co ji učí? O tom bude dnešní článek.
chyby
Je dobrý mít někoho nestrannýho, kdo vám to otevřeně vyloží na stůl.

Jsem Nela a „nedělám chyby“

Máte už panenky protočené pěkně nahoru? Dobře děláte. A teď ruku na srdce… Taky prostě nechcete dělat chyby? Nebo jsem „an island“? Já vím, já vím. Chyby nás posilují. Jediný přípustný citát, který do teď ulehčil mému sebemrskačství a pocitům frustrace z čehokoli, co se nerovná úspěchu je „chyby nás polidšťují“. Dobrej, že?

Seberozvoj zarytého ega

Člověk si může poslouchat a číst o seberozvoji a… nějak nic. Tedy já nic. Aspoň ne dlouhodobě. A ač to píchne, když vás někdo na vaše chyby upozorní (úplně nejlíp na takový ty, kdy si pěkně pohodlně člověk lže do kapsy a odmítá je vidět a sám sobě jimi echt škodí), a když dáte egu čas to pochroustat, je to začátek cesty ke změně. Aspoň já jsem o tom přesvědčená. A tohle tedy Marcela Hlaváčková umí. Raz dva ze mě dostala spoustu věcí.

dům
Ego to časem přechroustá.

Při koučinku se vás prostě ptá a vy úplně nejlíp bez velkýho přemýšlení odpovídáte. A pak se nestačíte divit, co z vás padá. A když tyhle hrůzy vylezou z jeskyně a prokřupou si kolena, dá se s nimi začít pracovat. Konkrétně s každou z nich.

Pěkně pravidelně (to je jedno z mých „au“, na které se tento týden s Marcelou zaměřuju) se teď učím, jak na to. Těmhle křupavejm chlapíkům a ženštinám se právě říká Emoční rovnice. Ty si zatím zcela upřímně netroufám ze sebe tahat sama. Respektive je prostě neslyším, zato Marcely trénované ucho ano, a pak mi je při jejich odsouhlasení pěkně servíruje.

Rozumíme si, nebo ne?

To je mimochodem bod koučinku, který je pro mého vnitřního ubezpečovače supr. Odsouhlasíme si, že si rozumíme. Děláte to? Já totiž jinak moc ne, a pak se často divím, že se dva lidé potkají a po schůzce odchází každý s úplně jiným dojmem i závěrem, pak to vede ke všemu možnému – třeba k vyšumění obchodu, rozchodu v partnerství, nebo se naopak člověk třebas nechá přemluvit dělat věci, které vlastně nechce – jen aby se toho druhého nedotkl (to je taková moje bájo vlastnost a už bych ji snad ani nepotřebovala dál). To nám pak hezky vede i k dalším tématům.

K TÉMATU  Nesmrtelný hrabě má stejné problémy jako my, prozrazuje Kristýna Freiová o své nové knize
Nela
Dělám chyby, ale nikomu to neříkejte.

Říkal vám někdy někdo tu teorii, kterak my ženy máme v hlavách ty drátky, co se různě vinou a kroutí a odbočují a muži mají uklizené krabičky? Sice tomu nevěřím, protože to zní jako špatné nebo chyba, ale ať pro jistotu předvedu i nějakou tu srovnanou krabičku – určitě vás, kdo o koučinku uvažujete, zajímá jeho průběh a obsah.

Co všechno dělám?

  • Co děláte doma? Vyplňujete v příslušné appce za každý den v týdenní zprávě hlavní události dne. Poté myšlenky a pocity, a přiřazujete jim hodnocení. Co s tím dál zatím nechávám na Marcele.
  • Koučink pro mě zatím začínal zhodnocením aktuálních pocitů spokojenosti ve vše 4 oblastech života: peníze, zdraví, vztahy, práce.
  • Z prvního sezení jsem si odnesla své první Emoční rovnice a snažila se je správně otočit – u dost z nich jsem se netrefila do kýžené podoby… Přišel potutelný úsměv? Jo jo, to jsou ty chyby, ale tyhle jsou za mě vlastně okej, ty jen malinko zabrní a hlavně, nechci si do hlavy dávat něco, co nefunguje, takových věcí tam už je hafec.
  • Máte tedy opravené otočené Emoční rovnice tak, aby je mozek dokázal správně přijmout. A jak já tomu rozumím, je teď už „jen“ potřeba mu je naservírovat na novým, pěkně nablýskaným podnose. To se dělá takzvaným filmováním nebo vizualizací (jak na to se neodvažuju ze své pozice vůbec vysvětlovat, zatím jsem úplný začátečník a sžívám se postupně s metodami a technikami).
  • Čekat můžete i konkrétní koučink tam, kde vás to nejvíc pálí.

Jak se krájí slon

Co jsme řešily konkrétně u mě? Mně je teď prostě 24 hodin na den málo. Marcela ze mě „dostala“, kde jsem neefektivní, kde můžu čas ušetřit a věnovat ho jinému projektu. „Krájíme slona“ pěkně pomalu, aby to hlava byla ochotná vzít jako reálné, a teď to budu zkoušet aplikovat i v praxi. Jak mi to půjde, s tím se vám určitě svěřím.

K TÉMATU  Intimní chvíle s partnerem se proměnily v humornou situaci. Příběhy čtenářek

Bojím se, že to třeba hned první týden nebudou 4 hodiny, že udělám tu hroznou, ohavnou, zelenou věc s příšernou bradavicí na nose – jo, tu CHYBU! Fuj je to! A protože jsem zvyklá fungovat tak, že když dostanu úkol, tak ho za každou cenu splním (kolikrát úúúúplně zbytečně), odvážila jsem se s tím Marcele svěřit. A vida! Ono právě o tohle jde. Vy víte, co potřebujete, já vím, co potřebuju – teď je to prostě víc času. Tak proč ho (ještě) nemám? Asi dělám něco špatně no.

Takže potřebuju někoho, kdo mi s tím pomůže. Pomůže mi se naučit hledat cestu k tomu, co potřebuju. Dotkly jsme se i tématu peněz a naplánovaly první kroky, které povedou k výdělku, na jaký moje hlava uznala, že má nárok. Protože i nerada vystavuju komukoli fakturu (dneska vás budou ty oči bolet, jak jimi rolujete co?), jistě chápete, že zrovna u mě to bude téma výživné a snad ho za ten rok a půl zdolám za vedení mojí koučky Marcely úspěšně.

Závěrem… pro tentokrát

Na závěr bych vám ještě ráda řekla jednu věc, pro mě hodně podstatnou. Možná jsem objevila Ameriku, ale díky druhému koučinku mi došlo, že když máte někoho řekněme nestranného, někoho, u koho víte, že vám říká upřímně věci, co nechcete slyšet, protože je to její práce, je to výhra. Od rodičů, sourozenců i kamarádů by to prý přicházet mělo, ale pro mě by to bylo zahalený celou škálou pocitů, který prostě do upřímný snahy odbetonovat zajetý vzorce nepatří. Takže já se už těším na třetí koučink s mojí Marcelkou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Nela v koučinku: První schůzka s koučkou

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz/blog
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Že jsem vychovávána tetou, jsem se dozvěděla v patnácti letech. Do té doby jsem netušila, že mí rodiče nejsou mými rodiči, že se o mě od malička stará moje teta. Byl to pro mě šok, ale se situací jsem se smířila docela rychle. Snažila jsem se však vždycky najít svou biologickou matku, která mi chyběla, a chtěla jsem ji poznat.
Už jste někdy zkoušeli vydržet co nejdéle bez mrknutí? Předpokládáme, že tento úkol je pro mnohé velmi obtížný, protože udržet oči bez mrknutí není jen tak. Prozradíme vám skutečné důvody toho, proč člověk mrká.
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Syndrom zlomeného srdce označuje onemocnění, které je zcela vzácné, nicméně objevující se u jinak naprosto zdravých a v některých případech i mladých osob. Tento syndrom se vztahuje k psychice a jinak bývá nazýván také jako Takotsubo kardiomyopatie.
Možná právě teď zjišťujete, že vaše maminka nebo babička na ledasco nestačí. Jak je zabezpečit a co všechno zajistit? Ptali jsme se za vás.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Sezóna klíšťat je tu a mýtus, že klíšťata žijí pouze v lese, je už dávno překonán. S klíšťaty se můžete setkat i v městském parku nebo na vlastní zahrádce.
Domácí mazlíčci jsou zkrátka nekonečným zdrojem zábavy. Umí nás pořádně naštvat, ale svou roztomilostí to vždy vyváží. Psi, kočky, ale dokonce opice nebo veverka, ti všichni vás pobaví svými lumpárnami ve videu. Podívejte se na zvířátka v akci!
Skotská vrchovina nabízí překrásnou přírodní scenérii, kterou charakterizují zelené kopce, rozmanité skalnaté útvary, horská údolí a jezera, ale i středověké hrady. Tady je malá ochutnávka, která vás možná navnadí na výlet do této řídce osídlené oblasti.
Tyhle luxusní zahrady slouží hlavně k odpočinku, nikoliv za účelem pěstování. Pokud má člověk dostatek prostředků, může si nechat vytvořit designérský skvost. Atmosféru udělá osvětlení nebo tekoucí voda. Co takhle skleněný stůl s vodopádem?
Správný výběr varné desky do značné míry ovlivňuje kvalitu a rychlost i energetickou náročnost vaření. Základními kritérii pro výběr správného modelu jsou výkon, velikost a bezpečnost používání. Zorientujte se v názvosloví a vyberte si tu správnou varnou desku pro vás.

Výběr článků

Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Skotská vrchovina nabízí překrásnou přírodní scenérii, kterou charakterizují zelené kopce, rozmanité skalnaté útvary, horská údolí a jezera, ale i středověké hrady. Tady je malá ochutnávka, která vás možná navnadí na výlet do této řídce osídlené oblasti.
Ještě v botníku nemáte bílé tenisky? Pak byste tuhle chybu měly rychle napravit. Tenisky se totiž hodí ke všemu – k sukni, džínům a třeba i k šatům. Podívejte se, jak můžete tenisky kombinovat.

Nepřehlédněte

Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek