Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Pociťujete nevolnost během diety? Známe možné příčiny, proč vám během hubnutí není dobře

Je tu léto a společně s ním také naše snaha zhubnout. Mnoho žen před příchodem plavkové sezony začne držet dietu s vidinou ztracených kilogramů. Co když ale během diety zažíváte nepříjemné pocity na zvracení? Co stojí za nevolností, plynatostí či nervozitou během naší snahy zhubnout?
Nevolnost
Obézní dívka trpí nevolností, když chce zhubnout

17. 08. 2023

Možné příčiny, proč během diety pociťujete nevolnost

Pokud se ze dne na den rozhodnete držet dietu a radikálním způsobem začnete měnit své stravovací návyky, můžete se setkat s řadou nepříjemností. A nemluvíme zde jen o chutích na dobroty, které si běžně dopřáváme a najednou je sami sobě zakazujeme. Jedním z nežádoucích projevů diety může být i nevolnost. Máte s ní zkušenost?

Co stojí za tím, že je vám během diety špatně? Proč je vám na zvracení, jste najednou taková celá nehezky nafouklá a psychicky nevyrovnaná?

Nevolnost může způsobit i nadbytek vlákniny

Jakmile se začneme stravovat zdravě, zařadíme do svého jídelníčku potraviny, které jsou bohaté na vlákninu. Mnohdy tak činíme dokonce nevědomky, protože začneme jíst například tmavé pečivo, mnohem více zeleniny a ovoce a všechny tyto potraviny vlákninu obsahují. Za nevolností a celkově za zažívacími potížemi během diety tak může stát nadbytek vlákniny.

Jakmile je vlákniny ve stravě moc, zvláště pak v případě, kdy jsme na ni doposud nebyli kdovíjak zvyklí, mohou se dostavit různé zdravotní nepříjemnosti – zejména pak nadýmaní společně se všemi jeho průvodními symptomy, které dokážou zkomplikovat život.

Změna stravovacích návyků

Ve zdravé a vyvážené stravě nechybí zakysané mléčné výrobky, ovoce, zelenina, naopak ubíráme na pečivu, jíme mnohem více libového masa. To všechno je sice správně z hlediska snahy zhubnout, ale pro tělo to může být pořádný šok. A vyrovná se s tím mimo jiné třeba i tak, že vám může být na zvracení.

Častější jezení

Co je dalším klíčovým prvkem při dietě a hubnutí? Ano, hádáte správně, že častější konzumace jídla. Mnoho lidí to dělá právě tak, že si příjem za celý den rozloží do vícero porcí. Najednou tak začínáme jíst častěji, než jak bylo naše tělo doposud navyklé. Chceme po něm změny a chceme je hned, pak se ale nemůžeme divit, že se mu to nemusí líbit.

K TÉMATU  Chyby při dietě. Jak si správně upravit hubnutí nejen v letních měsících

Pokud jste doposud například vynechali snídani, či dokonce i svačinu a najednou po svém těle chcete, aby zvládlo jak snídani, tak svačinu, pak oběd, další svačinu a ještě večeři (někdy i druhou), nedivte se, že vám dá svoji nelibost najevo tím, že vám může být špatně.

Přejídání

Už se vám během diety někdy stalo, že jste si nějakou dobu odpírali své oblíbené dobroty, ale pak přišla slabá chvíle a vy jste během chvíle doslova vybílili lednici? Říká se tomu vlčí hlad nebo také záchvatové přejídání. Zkrátka je to ten moment, kdy sníte doslova všechno, na co přijdete a pro tělo je to šok. A jak se takový šok projeví? Mimo jiné třeba i tím, že se dostaví nevolnost.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Hodně pečiva, jen ovoce, ovocné drinky…tyhle a další zaběhnuté nešvary ze snídaně odstraňte! Jinak nezhubnete!

Zdroj: healthyeating.sfgate.com

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tchyně - žena, kterou si v životě rozhodně nevybíráme. A bohužel ne vždy ta, se kterou bychom na rodinné oslavě chtěli sedět poblíž. Nedej bože trávit společně dovolenou nebo dokonce bydlet ve stejném domě.
„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
V pondělí večer pražská O2 arena ožila ve velkém stylu. Legendární česká zpěvačka Helena Vondráčková zde oslavila své 77. narozeniny koncertem, který se nesl v duchu oslavy jejích 60 let na hudební scéně. Tisíce fanoušků, symfonický orchestr a desítky tanečníků a stepařů – to vše doprovázelo Vondráčkovou při její velkolepé show, která přilákala diváky všech věkových kategorií.
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Těhotenství je krásné a vzrušující životní období, které neustále přináší nové výzvy a zážitky. Jednou z takových výzev může být cestování během těhotenství. Bez ohledu na to, zda plánujete relaxační dovolenou nebo podnikáte služební cestu, je důležité zvážit zvláštní potřeby a rizika spojená s tímto obdobím. Tento článek vám poskytne užitečné rady, jak bezpečně cestovat v těhotenství, a také se zaměří na důležitost kvalitního cestovního pojištění pro těhotné ženy.
Uklízet nepomáhá, vařit nepomáhá a cvičit vás nikdo nedonutí ani za živého Boha? Pak je na čase vyzkoušet něco, co vás dozajista nejenom chytne, ale také přivede na jiné myšlenky. Představujeme vám antistresové činnosti, které vám zlepší náladu.
Prospívají zdraví, prodlužují věk. Prostě dělají dobře našemu tělu, mozku i kondici. Opravdová definice pro superpotraviny ale neexistuje. Do této kategorie se zařazují potraviny, které mají ve srovnání s podobnými podstatně vyšší obsah zdraví prospěšných látek. Které to jsou?
Rodinné podnikání je na denním pořádku. Když pracujete s lidmi, s nimiž nežijete v jedné společné domácnosti, ještě to jde. Ale pracovat s partnerem? Být s ním 24 hodin denně? Jde to a vůbec nemusí vzniknout pověstná ponorková nemoc. Jen je třeba dodržovat určité zásady.
Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!

Výběr článků

Bušící srdce, zvýšení krevního tlaku i zpocené dlaně. Tohle všechno se děje při pohledu na milovanou osobu. Své o tom vědí především muži, které společnost považuje za pragmatické a necitlivé jedince! Jak jsou na tom jednotlivá pohlaví? Kdo se zamiluje rychleji? Možná budete překvapené.
Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!

Nepřehlédněte

Křečové žíly. Máte s nimi co dočinění i vy? Pak vám možná lékař kromě užívání speciálních léků doporučil i kompresivní punčochy. Jenže vážně přinesou nějaké výsledky? A kolik tahle sranda vůbec stojí? Já osobně je mám vyzkoušené a můžu vám nabídnout osobní pohled na věc…
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek