Středa , 29. 11. 2023

Zina

Děláme stejné chyb jako naši předci? Nevěra, hádky, to vše je v genech!

Říká se: "jaká matka, taká Katka!" Každý z nás má ve své DNA gen, který ovlivňuje naše vztahy a je jedno jestli přátelské, pracovní nebo vztahové. Jestli vaši předci se často hádali a byli si nevěrní, je velká pravděpodobnost, že to čeká i vás.

Často se říká: “Jaká matka, taká Katka!” Zdá se, že naše geny mohou hrát významnou roli v tom, jak utváříme a udržujeme vztahy, ať už jsou to vztahy přátelské, pracovní nebo vztahy mezi partnery. Existují genetické faktory, které nás mohou ovlivňovat ve smyslu našich vztahů, včetně toho, zda se častěji dostáváme do konfliktů nebo se stáváme nevěrními? V tomto článku se podíváme na to, jak geny mohou hrát roli ve formování našich vztahových vzorců.

1. Genetická predispozice

Studie ukazují, že některé genetické faktory mohou ovlivnit naše chování v partnerských vztazích. Například některé geny mohou zvýšit náchylnost k impulzivitě nebo k vyhledávání nových sexuálních partnerů. To může zvýšit riziko nevěry a konfliktů ve vztahu.

2. Geny a emoce

Naše geny mohou také ovlivňovat naše emocionální reakce. Například někteří lidé mohou být náchylnější k projevům hněvu nebo žárlivosti. Tyto emocionální reakce mohou hrát klíčovou roli ve vztazích a mohou vést k častým hádkám.

3. Učení od předků

Není to jen o genetických faktorech, ale také o tom, co se učíme od našich předků a rodinného prostředí. Pokud jsme vyrůstali v rodině, kde byly hádky a nevěra běžnými jevy, může to ovlivnit naše vlastní vzorce chování ve vztazích.

4. Vědomé rozhodnutí

I když geny mohou hrát určitou roli ve vytváření našich vztahových vzorců, máme stále možnost rozhodovat o svém chování. Můžeme se zaměřit na komunikaci, empatii a sebereflexi, což může vést k zdravějším a šťastnějším vztahům.

5. Terapie a podpora

Pokud máte pocit, že vaše vztahy jsou poznamenány vzorci, které byly předávány z generace na generaci, profesionální terapie nebo podpora mohou pomoci přerušit tento cyklus. Terapeuti a odborníci na vztahy mohou vám a vašemu partnerovi pomoci porozumět a změnit negativní vzorce chování.

K TÉMATU  Karlos Vémola a jeho Lela: Jak šel čas se slavným párem, který bojoval s COVID-19

Však je důležité si uvědomit, že vztahy jsou komplexní a ovlivňovány různými faktory, včetně našich vlastních rozhodnutí a prostředí, ve kterém vyrůstáme. Genetika může hrát určitou roli, ale nemusí určovat naši budoucnost ve vztazích. Máme možnost ovlivnit svůj osud a vybrat si, jak budeme budovat své vztahy.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Léto je tady a v rámci jakéhosi odlehčení účesů možná nejednoho z nás napadlo, že zrovna teď přišel čas na změnu. Jestli rádi jdete vstříc novým trendům, pak nepřehlédněte svěží účes wixie, který je plný života, energie a mladistvého stylu. Pokud se chcete cítit jako hvězda a dodat své image ten správný šmrnc, bude právě wixie sázkou na jistotu. Komu sluší, jak ho nosit a v čem je charakteristický? Odhalte jeho tajemství.
Žijete ve spokojeném vztahu, ovšem i když se v něm cítíte opravdu dobře, přesto byste našli něco, co by se dalo zlepšit? Možná tím “něčím” je jeho milostná stránka. Sex ke zdravému vztahu patří, a když to v něm skřípe, začíná to skřípat také mezi dvěma lidmi. Abyste předcházeli nemilým scénářům a aby vás opět zaplavilo štěstí během společné noci s partnerem, vyzkoušejte některý z tipů.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
Jízda na koni je krásný a dynamický sport, který přitahuje miliony lidí po celém světě. Ať už jezdíme zábavně, rekreačně nebo soutěžně, je důležité mít správné vybavení, které nám umožní dosáhnout nejvyššího výkonu a zároveň nám poskytne pohodlí a bezpečí. Mezi jedno z nejdůležitějších vybavení patří bezpochyby rajtky, což jsou kalhoty speciálně navržené pro jezdce.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?

Nepřehlédněte

V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek