Neděle , 20. 07. 2025

Ilja

Zjistěte, jestli jste vhodná adeptka na darování vajíček

Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
darování vajíček
Přemýšlíte o darování vajíček, ale nevíte, jestli se na to hodíte?

13. 01. 2023

Důležitou roli hraje věk

Jestliže váháte, zda jste vhodná adeptka na darování vajíček, nerozmýšlejte se moc dlouho. Darovat vajíčka totiž může žena ve věkovém rozmezí od 18 do 35 let (některé kliniky mají spodní věkovou hranici posunutou až na 20 let a horní na 33 let). To je totiž doba, kdy jsou vajíčka nejkvalitnější.

Vyplňte formulář na webových stránkách dané kliniky IVF

Spadáte do věkové hranice požadované k darování vajíček? V tom případě vám nic nebrání v tom, abyste vyplnila online formulář, který najdete na stránkách klinik. Při výběru kliniky buďte obezřetná, svěřte se do rukou pouze takové klinice, která má dobré hodnocení a renomé. Po vyplnění formuláře už jenom čekejte, až vás někdo z vámi vybrané kliniky osloví a domluví vám schůzku s lékařem.

Úvodní konzultace je nezbytná

První schůzky s lékařem se nemusíte vůbec obávat, jedná se o klasický pohovor, kde se vás lékař bude ptát na osobní a rodinnou anamnézu. Poté následuje běžné gynekologické vyšetření a následný odběr krve. Ten je důležitý pro zjištění některé z nemocí jako je například žloutenka, HIV, cukrovka nebo jiné infekční či pohlavní choroby.

Vstupní vyšetření dopadlo na výbornou

Pokud vyšetření dopadlo na jedničku, podstoupíte hormonální stimulaci. Ta má za úkol podpořit růst folikulů, se stimulací se začíná první den menstruace. Během této hormonální stimulace nezůstáváte na klinice, tam dostanete pouze hormony, které si budete aplikovat doma pomocí podkožní injekce. To je na celém procesu asi to nejméně příjemné.

oplodnění
Za darování vajíček vás čeká pěkná finanční kompenzace.

Celý tento proces trvá asi jeden týden, kdy poté navštívíte IVF centrum, kde pomocí ultrazvukového vyšetření zjistí, zda byla stimulace úspěšná.

Odběru vajíček už nic nestojí v cestě

Samotný odběr vajíček není vůbec bolestivý, lékař vás uvede do krátkodobé či částečné narkózy, která není delší než 20 minut. Lékař vajíčka z vaječníků odsaje pomocí tenké jehly, kterou během zákroku zavede do pochvy. Tím je celý proces u konce. Po odběru zůstanete ještě asi dvě hodiny na klinice na pozorování, posléze můžete za doprovodu další osoby odejít domů. Ačkoliv po odběru vajíček není nařízena pracovní neschopnost, doporučuje se alespoň pár dní klidový režim.

K TÉMATU  Nitroděložní tělísko: Jak si správně vybrat?

Co byste o darování vajíček měla vědět dále?

  • Tím, že se rozhodnete darovat svá vajíčka, pomůžete tak mnoha párům, kteří touží po vlastní rodině.
  • Darování vajíček je zcela anonymní, tudíž se nikdy nikdo nedozví, že jste tento krok podstoupila.
  • Po celou dobu zákroku jste pod dohledem odborníků, zákrok je kontrolován také pomocí ultrazvuku.
  • Počítejte s tím, že kliniku navštívíte celkem asi 4×, kdy výsledky komplexního vyšetření se dozvíte v rozmezí od jednoho do tří měsíců.
  • Při hormonální stimulaci můžete pociťovat pocity jako při PMS, bolesti v podbřišku, prsou apod.
  • Samozřejmostí je také vysazení hormonální antikoncepce, která by celý proces narušila.
  • Velkým bonusem za vaši ochotu a pomoc je kompenzace v podobě finanční odměny. Ta se pohybuje v rozmezí od 25 až do 35 tisíc korun, výši odměny si určuje každá klinika sama.
  • Vzhledem k tomu, že se jedná sice o krátkou, ale přesto o operaci, je nutné počítat s komplikacemi jako u jakéhokoliv zákroku.
  • Lékaři obecně dávají přednost ženám, které už děti počaly přirozenou cestou. A to z toho důvodu, že je u nich velká pravděpodobnost vysoké plodnosti vajíček.
  • Darovat vajíčka mohou však i ženy, které zatím děti nemají.
  • Darování vajíček není pro budoucí otěhotnění dárkyně nebezpečné.

Pokud si však nejste svým dárcovstvím stoprocentně jistá, jděte do toho, až si tím jistá skutečně budete. Jako každá věc i darování vajíček má své pro a proti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Umělé oplodnění a tajemná zkratka IUI

Jedno dítě a dost? Co je to společenská norma a kolik dětí potřebujeme, aby národ nevymřel?

Zdroje článku:
www.ferticare.eu , www.reprofit.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Někdo funguje na sluneční paprsky a podzim ho uvádí do depresí. Jiného naopak nostalgie tohoto období baví. Jak si tedy zlepšit náladu, aby na vás nepadal splín a chmury?
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Nespavost je problém, který trápí mnoho z nás. Bohužel nad tímto problémem máme tendenci jen mávnout rukou. To přejde - říkáme si. Jenže takzvaná insomnie může mít negativní dopad nejen na fyzickou stránku člověka, ale především na jeho psychiku, zejména pokud mluvíme o dlouhodobém problému.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Většina lidí si myslí, že nový rok je ideální startovací čárou pro nové začátky. Proto si dávají předsevzetí, která pak ale ve většině porušují. Jak na to, aby vám předsevzetí vydrželo? A nejste-li zrovna povaha, která má pevnou vůli, má vůbec smysl si nějaká předsevzetí dávat?
Intimní zápach není rozhodně téma, které by se probíralo buď s kamarádkami, nebo s partnerem. V mnoha případech je tak žena nucena si hledat pomoc sama.
Nedávná událost, velká bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki, ukázala, že je mezi cestovateli stále mnoho těch, kteří nejsou připraveni na mimořádné situace. Cestovní pojištění je nutností, protože vás běžně může potkat na dovolené úraz, havárie či porucha automobilu, zemětřesení, setkání s divokým zvířetem, či dokonce teroristická akce. Jak se zachovat, abyste z události vyšla pokud možno nepoškozená?
Pohřeb je jedna z nejsmutnějších událostí v našem životě. Je tedy potřeba nic nezanedbat a rozloučit se s láskou a pokorou. Přirozenou součástí je čas na klid, truchlení a celkově zpracování této těžké události.
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
Halina Pawlowská dnes slaví 70. narozeniny – a s přibývajícími roky její humor rozhodně neslábne. Naopak. Tahle žena s nezaměnitelným stylem a jazykem ostrým jako břitva dokáže glosovat lásku, mateřství i životní karamboly s takovou lehkostí, že vás to rozesměje i dojme zároveň. Vybrali jsme ty nejlepší hlášky, které dokazují, že Halina zkrátka umí.
V každém věku se ženám nebo mužům může na obličeji objevit akné. Mnozí to pak snášejí s velkou nelibostí a o to hůř jim je, pokud po akné na pokožce zůstanou jizvy, které jsou důsledkem jeho nesprávné nebo předčasné léčby.

Výběr článků

Sladkou chuť miluje většina z nás už odmalička. Ostatně kdo by neměl rád chutné bonbónky, dortíčky nebo třeba sušenky. Ale upřímně – cukr je jed, a přestože nám chutná, ve finále nám škodí. A představa, že se za pár let budeme bahnit v obezitě, trpět srdečním onemocněním nebo si píchat inzulín, není zrovna lahoda. O důvod víc, proč si navyknout na život bez cukru. Jenže, jak na to?
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.

Nepřehlédněte

Doba zahradničení, mnoha lidmi tolik oblíbený ruch týkající se zahrádky a všeho okolo. Láká vás představa vlastní zeleniny, ale nemáte dostatek zkušeností? Nevadí! Poradíme vám, jaká kořenová zelenina je vhodná i pro začátečníky.
Obyčejný dřevěný žebřík se může doma proměnit v krásný doplněk interiéru a praktickou polici nebo odkládací prostor. I moderní styl si může dovolit nějaký ten rustikální prvek. A pokud se vám starý žebřík se svojí patinou nehodí, můžete využít policové žebříky, které jsou aktuálně trendem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek