Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Bizarní rekordy z Guinessova světa: Co všechno jsou lidé schopni udělat pro zápis v knize?

Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
rekord
Hodně lidí chce svůj zápis do Guinessovky a někdo hodně moc! (foto: 123RF)

18. 02. 2022

A že jsou lidé opravdu schopní vymyslet cokoliv, jen aby se jejich jméno otisklo do Guinessovy knihy rekordů, se můžete přesvědčit. Z některých výkonů opravdu zůstává rozum stát a mnohdy na základě toho aspirují spíš na bizarní rekord.

Encyklopedie, v níž se dozvíme vždy něco nového

Guinessova kniha rekordů vychází každý rok v novém vydání, vždy samozřejmě s novými zaznamenanými světovými rekordy. Do knihy se v podstatě dostane kdokoliv, je třeba jen dokázat, že nikdo jiný ho v dané věci dosud nepřekonal. Světové rekordy se zaznamenávají v různých oblastech lidské činnosti, ale v knize se může klidně objevit i příroda a její úkazy a krásy.

Kniha se začala vydávat v roce 1955 a překládá se do mnoha světových jazyků. Jde asi o nejzajímavější encyklopedii na světě, a navíc si v ní každý rok můžete přečíst zase něco nového. Dostat se do Guinessovy knihy rekordů touží mnoho lidí a co všechno jsou pro to odhodlaní udělat a obětovat? To vám doslova polezou oči z důlků.

Vytřeštěné oči jako nikdo jiný

Vyvalené oči jako Kim Gurman z Chicaga ale asi určitě mít nebudete. Této ženě se totiž podařil opravdu bizarní rekord. V roce 2007 získala svůj zápis v Guinessově knize rekordů za to, že dokázala své oči vytřeštit tak, až jí vylezly z důlku, a to na neuvěřitelných dvanáct milimetrů. Žena v mládí utrpěla úraz a po něm zjistila, že dokáže kdykoliv, kdy chce, vyvalit oči, opravdu hodně výrazně. Trénovala a nakonec to stačilo i na zápis v knize rekordů.

Kim Gurman z Chicaga a její bizarní rekord

Ty nejdelší nehty i psí uši

Nechat si něco narůst tak, jako nikdo na světě? Pro řadu lidí žádný problém. Mít ty nejdelší vlasy je ale docela nuda, zato nejdelší nehty na světě vzbuzují docela dost pozornosti (a odporu). Člověk, který totiž na rukou má nehty dlouhé skoro dva metry, to asi nemá při běžných činnostech vůbec jednoduché. Muž z Indie si nechal růst nehty od svých čtrnácti let, nakonec se dostal do knihy rekordů se svým nejdelším nehtem na palci na ruce, který měřil úctyhodných 197,8 cm.

K TÉMATUVánoční přání: Vyrobte si vlastní krásná, pro své blízké! Inspirujte se originálními nápady, které vás možná překvapí!
No proti gustu…

Někdo se ale trápit ani snažit příliš nemusí a zápis má v kapse. Třeba jako pejsek jménem Harvey, jehož uši měřily 35,56 cm. Vyhrál s nimi soutěž o nejdelší psí uši a pak jeho jméno putovalo rovnou i do světové knihy rekordů.

Český triumf

I my, Češi, jsme šikovní a vynalézaví, takže i naše jména se v Guinessově knize objevují. Pan Zdeněk Zahrádka ale provedl vskutku bizarní rekord, za který si vysloužil i on svůj zápis. Dostal se do Guinessovky za to, že vydržel nejdéle pohřbený za živa pod zemí. Celých deset dlouhých dnů ležel v dřevěné rakvi, kde neměl ani jídlo ani pití. Pokořil tak rekord, který před ním dokázal jiný muž, ten však vydržel pod zemí jen čtyři dny.

Dům ve tvaru záchodu? Proč ne!

V Guinessově knize rekordů se toho najde skutečně hodně, všechno, co je nejmenší, největší, nejtenčí i nejdelší, ale třeba i nejoriginálnější. Dokážete si představit, že je něco více originálního než dům, který vypadá jako obří záchod? Jack Sim pochází z Jižní Koreje a přezdívá se mu Mr. Toilet. A to má svůj důvod, přezdívku totiž nedostal jen tak. Je zakladatelem Světové organizace toalet a možná i proto se rozhodl, že si nechá postavit ve tvaru toalety také svůj vlastní dům. Stavba je vskutku originální, měří 7,5 metru. Díky tomu se tento záchodový dům stal nejvyšší budovou ve tvaru záchodu na světě. To by jeden nevěřil, za co všechno může člověk skončit jako rekordman zapsaný v knize rekordů.

rekord
Dům ve tvaru obřího záchodu. (foto: instagram/blackberryridgedevelopment)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bizarní sexuální rekordy, nad kterými zůstává rozum stát. Tipněte si, který je nejšílenější

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“

Nepřehlédněte

Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek