Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Bizarní rekordy z Guinessova světa: Co všechno jsou lidé schopni udělat pro zápis v knize?

Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
rekord
Hodně lidí chce svůj zápis do Guinessovky a někdo hodně moc! (foto: 123RF)

18. 02. 2022

A že jsou lidé opravdu schopní vymyslet cokoliv, jen aby se jejich jméno otisklo do Guinessovy knihy rekordů, se můžete přesvědčit. Z některých výkonů opravdu zůstává rozum stát a mnohdy na základě toho aspirují spíš na bizarní rekord.

Encyklopedie, v níž se dozvíme vždy něco nového

Guinessova kniha rekordů vychází každý rok v novém vydání, vždy samozřejmě s novými zaznamenanými světovými rekordy. Do knihy se v podstatě dostane kdokoliv, je třeba jen dokázat, že nikdo jiný ho v dané věci dosud nepřekonal. Světové rekordy se zaznamenávají v různých oblastech lidské činnosti, ale v knize se může klidně objevit i příroda a její úkazy a krásy.

Kniha se začala vydávat v roce 1955 a překládá se do mnoha světových jazyků. Jde asi o nejzajímavější encyklopedii na světě, a navíc si v ní každý rok můžete přečíst zase něco nového. Dostat se do Guinessovy knihy rekordů touží mnoho lidí a co všechno jsou pro to odhodlaní udělat a obětovat? To vám doslova polezou oči z důlků.

Vytřeštěné oči jako nikdo jiný

Vyvalené oči jako Kim Gurman z Chicaga ale asi určitě mít nebudete. Této ženě se totiž podařil opravdu bizarní rekord. V roce 2007 získala svůj zápis v Guinessově knize rekordů za to, že dokázala své oči vytřeštit tak, až jí vylezly z důlku, a to na neuvěřitelných dvanáct milimetrů. Žena v mládí utrpěla úraz a po něm zjistila, že dokáže kdykoliv, kdy chce, vyvalit oči, opravdu hodně výrazně. Trénovala a nakonec to stačilo i na zápis v knize rekordů.

Kim Gurman z Chicaga a její bizarní rekord

Ty nejdelší nehty i psí uši

Nechat si něco narůst tak, jako nikdo na světě? Pro řadu lidí žádný problém. Mít ty nejdelší vlasy je ale docela nuda, zato nejdelší nehty na světě vzbuzují docela dost pozornosti (a odporu). Člověk, který totiž na rukou má nehty dlouhé skoro dva metry, to asi nemá při běžných činnostech vůbec jednoduché. Muž z Indie si nechal růst nehty od svých čtrnácti let, nakonec se dostal do knihy rekordů se svým nejdelším nehtem na palci na ruce, který měřil úctyhodných 197,8 cm.

K TÉMATU  Oblíbené české komedie. Pusťte si je vždy, když vám bude smutno
No proti gustu…

Někdo se ale trápit ani snažit příliš nemusí a zápis má v kapse. Třeba jako pejsek jménem Harvey, jehož uši měřily 35,56 cm. Vyhrál s nimi soutěž o nejdelší psí uši a pak jeho jméno putovalo rovnou i do světové knihy rekordů.

Český triumf

I my, Češi, jsme šikovní a vynalézaví, takže i naše jména se v Guinessově knize objevují. Pan Zdeněk Zahrádka ale provedl vskutku bizarní rekord, za který si vysloužil i on svůj zápis. Dostal se do Guinessovky za to, že vydržel nejdéle pohřbený za živa pod zemí. Celých deset dlouhých dnů ležel v dřevěné rakvi, kde neměl ani jídlo ani pití. Pokořil tak rekord, který před ním dokázal jiný muž, ten však vydržel pod zemí jen čtyři dny.

Dům ve tvaru záchodu? Proč ne!

V Guinessově knize rekordů se toho najde skutečně hodně, všechno, co je nejmenší, největší, nejtenčí i nejdelší, ale třeba i nejoriginálnější. Dokážete si představit, že je něco více originálního než dům, který vypadá jako obří záchod? Jack Sim pochází z Jižní Koreje a přezdívá se mu Mr. Toilet. A to má svůj důvod, přezdívku totiž nedostal jen tak. Je zakladatelem Světové organizace toalet a možná i proto se rozhodl, že si nechá postavit ve tvaru toalety také svůj vlastní dům. Stavba je vskutku originální, měří 7,5 metru. Díky tomu se tento záchodový dům stal nejvyšší budovou ve tvaru záchodu na světě. To by jeden nevěřil, za co všechno může člověk skončit jako rekordman zapsaný v knize rekordů.

rekord
Dům ve tvaru obřího záchodu. (foto: instagram/blackberryridgedevelopment)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bizarní sexuální rekordy, nad kterými zůstává rozum stát. Tipněte si, který je nejšílenější

Co od svatby Harry a Meghan stihli natropit? Největší kauzy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?

Nepřehlédněte

Pokud se vám při přečtení názvu dnešního článku vybavilo rozesmáté dítě na venkovním hřišti, zkuste nyní tu představu trochu změnit. Houpání totiž zdaleka nemusí být výsadou dětí. Houpačky umístěné v bytech nabízí prostor pro odpočinek a zároveň jsou velmi zajímavým doplňkem interiéru.
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek